Altuntaş; ”Uygulamalı Girişimcilik Eğitimleri’ne yaklaşık 500 kişinin katılmasını bekliyoruz”

13
Küçük ve Orta Ölçekli İşletmeleri Geliştirme ve Destekleme İdaresi Başkanlığı (KOSGEB) Kırklareli Hizmet Merkezi Müdürü Tarık Altuntaş..
HABER MERKEZİ
Küçük ve Orta Ölçekli İşletmeleri Geliştirme ve Destekleme İdaresi Başkanlığı (KOSGEB) Kırklareli Hizmet Merkezi Müdürü Tarık Altuntaş, ”Uygulamalı Girişimcilik Eğitimleri’ne yaklaşık 500 kişinin katılmasını bekliyoruz” dedi.
Altuntaş yaptığı açıklamada, İŞKUR ve Kırklareli Üniversitesi ile düzenledikleri uygulamalı girişimcilik eğitimlerine vatandaşların yoğun ilgi gösterdiklerini söyledi.
Gösterilen ilgiden memnun olduklarını belirten Altuntaş, eğitimlerin organizasyonunu üstlenen Kırklareli Üniversitesi Sürekli Eğitim Merkezi Müdürü Doç. Dr. Bahtiyar Dursun’a teşekkür etti.
Kurslara dezavantajlı gruplar tarafından da ilgi gösterildiğini ifade eden Altuntaş; ”Kırklareli’de Girişimcilik Kursları’na ildeki cezaevlerinde bulunan mahkumlar da ilgi göstermekte. Uygulamalı girişimcilik eğitimlerine yaklaşık 500 kişinin katılmasını bekliyoruz. Eğitimlerimiz tüm hızıyla devam edecek” dedi.
Kırklareli Üniversitesi Sürekli Eğitim Merkezi Müdürü Doç. Dr. Bahtiyar Dursun ise düzenledikleri girişimcilik eğitimlerine engelli vatandaşların da katılmak için talepte bulunduklarını kaydetti. 
Dursun, bu bağlamda son olarak Türkiye Sakatlar Derneği Kırklareli Şubesi’ne kayıtlı 30 engelli ve engelli yakınına girişimcilik eğitimi verdiklerini sözlerine ekledi. (aa)

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.