Altuntaş; “Girişimci sayımız her geçen gün artıyor”

17
Küçük ve Orta Ölçekli Sanayiyi Geliştirme ve Destekleme İdaresi Başkanlığı (KOSGEB) Kırklareli Hizmet Merkezi Müdürü Tarık Altuntaş, girişimci sayısının her geçen gün arttığını bildirdi.
HABER MERKEZİ
Küçük ve Orta Ölçekli Sanayiyi Geliştirme ve Destekleme İdaresi Başkanlığı (KOSGEB) Kırklareli Hizmet Merkezi Müdürü Tarık Altuntaş, girişimci sayısının her geçen gün arttığını bildirdi.
Altuntaş yaptığı açıklamasında, yılın ilk 8 ayında 18 girişimcinin desteklemelerden yaralanarak iş kurduğunu söyledi.
Uygulamalı girişimcilik kursları açısından Kırklareli’nin iyi noktalara geldiğini ifade eden Altuntaş, KOSGEB Genel Müdürlüğü’nce yapılan değerlendirmelere göre açılan kurs bakımından Türkiye 25’incisi, kursiyer bakımından Türkiye 32’ncisi olduklarını belirtti.
Girişimci sayısının artması için çalıştıklarını anlatan Altuntaş şöyle konuştu:
"Kırklareli halkının öz güveni yüksektir ve cesaretlidirler. Girişimcilik, iş kurma, istihdam sağlama konusunda çok aktifler. 8 ayda 18 girişimci girişimcilik desteklerinden faydalanarak işini kurdu. Uygulamalı girişimcilik kursları açısından Kırklareli olarak iyi noktalara geldik. 8 ayda açtığımız 12 kursa katılarak başarılı olan 311 kursiyer uygulamalı girişimcilik sertifikası aldı. ?Girişimci sayımız her geçen gün artıyor. KOSGEB olarak doğru iş fikri olan tüm girişimcileri destekliyoruz. Kendi bildiği konuda bir proje üretmesi ve ürettiği projedeki işi iyi bilmesi gerekiyor. Uygulamalı girişimcilik sertifikası olan, projesi ve doğru iş fikri ile bize müracaat eden kişilere desteğimizi sağlıyoruz." 
Altuntaş, ağustos ayında desteklemelerden yararlanmak için müracaatta bulunan 6 kişinin başvurusunun girişimcilik kurulunca değerlendirileceğini kaydetti. (aa)

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.