Altıntel; “Festival gibi seçim yapacağız”

24
Oda ve Borsa’ların Yönetim Kurulu Başkanlığı Seçimleri 4 Mayıs 2013 Cumartesi yapılacak.
HABER MERKEZİ
Kırklareli Ticaret Borsası (KTB) Yönetim Kurulu Başkanı Turhan Altıntel, 4 Mayıs’ta yapılacak olan seçimlerin festival gibi geçeceğini söyledi.
Seçimin ardından kaybeden tarafından, kazanan tarafa yapılacak olan çalışmalarda yardımcı olacağını ifade eden Altıntel, Kırklareli menfaatine olan her işte var olacağını belirtti.
“Birlikte rahmet ayrılıkta azap vardır” diyen Altıntel, konuşmasını şu şekilde sürdürdü;
“Daima birlikte olmamız lazım. Bizde ekip olarak heyecan, hedef, çalışma ve dürüstlük var. Bu fonksiyonlar olduktan sonra başarı zaten geliyor. Başarılı olmak azmiyle çalışmalarımızı sürdürüyoruz. 4 Mayıs’ta bir festival gibi seçim yapacağız. Arkadaşlarımız ile birlikte demokratik ortamda mücadele edeceğiz. Kazanan kaybedeni, kaybeden kazananı tebrik edip aynı şekilde hep birlikte devam edeceğiz. Birliği ve beraberliği bozmadan devam edeceğiz. Bu bir yarıştır, bu yarış bittikten sonra bayrağı alan arkadaşlarla diğer kişiler ortak çalışma ve bir birimize yardımcı olmak düşüncesindeyiz. Kaybedersem de onlara destek olurum. Kazanırsam da onların bize destek olmalarını istiyorum. Burada önemli olan Kırklareli menfaatine olacak her şeyde varım” dedi.
* “Bir söz söylerken biraz ölçülü söylemek lazım”
Borsa Başkanlığı’na adaylığını açıkladığı sırada tescil ücretini binde 2’den binde 1’e düşüreceğini ifade eden Mehmet Emin Doğu’ya seslenen Altıntel; “Bir söz söylerken biraz ölçülü söylemek lazım. Tabiî ki bazen risk almak gerekiyor. Yaptığımız işleri yüzümüze gözümüze bulaştırmamamız lazım. Ben tescil ücretlerini asla binde 2’den binde 1’e düşürmem. Trakya’da tescil ücretleri binde 1 olan borsa yok. Edirne Ticaret Borsası çok aktif bir borsa. Onların bile tescil ücreti binde 2’dir. Tescil ücretleri binde 1’e düşerse borsanın giderlerini bile karşılayamayız. Borsalar da para olmadan hiçbir iş olmaz” şeklinde konuştu. (Ufuk Ertop)

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.