Altıntel “Din, dil, ırk ve ülke ayrımı yapmadan yardıma devam.”

32
Kızılay Haftası etkinlikleri kapsamında Kırklareli Hamdi Helvacı İlköğretim okulunu ziyaret eden Türk Kızılay’ı Kırklareli Şube Başkanı Ruhan Uzunlar Altıntel…
HABER MERKEZİ
Kızılay Haftası etkinlikleri kapsamında Kırklareli Hamdi Helvacı İlköğretim okulunu ziyaret eden Türk Kızılay’ı Kırklareli Şube Başkanı Ruhan Uzunlar Altıntel, öğrencilerle Kızılay hakkında bilgilendirme yaptı. Sonrasında öğrencilere Kızılay’ın ne olduğunu kısaca anlattı, "Kızılay ülke içinde ve dışında yaptığı yardımları, üyelerin ödentileri, yardımseverlerin bağışları ve öğrencilerin satın aldıkları Kızılay pullarından elde ettiği gelirlerle karşılar" dedi.
Deprem, sel, yangın ve salgın hastalık gibi doğal afet ve felaketlerde insanlara yardım eden ve ticari kaygısı olmayan kuruluşlardan birisi olan Kızılay’ın yardımlarında din, dil, ırk ve ülke ayrımı yapmadığını belirten Altıntel, şunları kaydetti:
"Yardım insancıl bir duygudur ve insanları yücelten bir düşüncedir. Bu düşüncenin yaygınlaşması, ülkemiz ve tüm dünya için mutluluk verici bir durumdur. Barış içinde bir arada yaşamayı sağlar. İnsanlar arasında birlik ve beraberlik duygularını geliştirir.Kızılay, savaş, deprem, sel baskını, yangın, salgın hastalık gibi felakete uğrayanlara yardım eder. Kızılay ülke içinde ve dışında yaptığı yardımları; üyelerin ödentileri, yardımseverlerin bağışları ve öğrencilerin satın aldıkları Kızılay pullarından elde ettiği gelirlerle karşılar." Dedi. (Berkay ÇAMLI)

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here