Altıntel; “Canlı Hayvan Borsası, hayvancılığın değer kazanmasına katkı sağlayacağız”

18
Kırklareli Ticaret Borsası (KTB) Başkanı Turhan Altıntel, Canlı Hayvan Borsası ile hayvancılığın değer kazanmasına katkı sağlayacaklarını söyledi.
HABER MERKEZİ
Kırklareli Ticaret Borsası (KTB) Başkanı Turhan Altıntel, Canlı Hayvan Borsası ile hayvancılığın değer kazanmasına katkı sağlayacaklarını söyledi.
Altıntel, makamında düzenlediği basın toplantısında, Kırklareli’de canlı hayvan borsası kurmak için çalışmalar yürüttüklerini belirtti.
Canlı hayvan borsası için proje hazırladıklarını. Trakya Kalkınma Ajansı’nın Teknik Altyapının Desteklenmesi Programı kapsamında başvuruda bulunduklarını ifade eden Altınel, şunları kaydetti:
"Kırklareli’de hayvancılık faaliyetlerinin en iyi şekilde yürütülmesi ve hayvancılığın daha da geliştirilmesi için mücadele ediyoruz.
Altınel, Kırklareli’de hayvancılık faaliyetlerinin en iyi şekilde yürütülmesi ve hayvancılığın daha da geliştirilmesi için mücadele ettiklerini  ifade ederek, şunları kaydetti:
"Kırklareli hayvancılık açısından Türkiye’nin en önemli illerinden birisi. Hayvancılığın gelişmesi ve en iyi şekilde yürütülmesi için çalışmalarımız sürüyor. Canlı hayvan borsası ile hayvancılığın değer kazanmasına katkı sağlayacağız. Trakya Kalkınma Ajansı’na Teknik Altyapının Desteklenmesi Programı kapsamında yaklaşık 90 bin lira değerinde bir projeyle başvurduk. Başvurumuzun kabul edilmesinin ardından altyapı çalışmalarını en kısa sürede tamamlamak ve ikinci etaba geçmek istiyoruz. Yaklaşık 1 milyon lira maliyetle yapılacak canlı hayvan borsası için bir proje hazırlayarak Trakya Kalkınma Ajansı’nın Mali Destek Programı’ndan faydalanarak fiziki çalışmaları da en iyi şekilde yürütmek istiyoruz."
Altıntel, canlı hayvan borsasını 2015 yılı içinde tamamlamak istediklerini sözlerine ekledi. (aa)

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here