Altıntel; “Belediye Mezbahası’na Borsa olarak talibiz”

17
Kırklareli Ticaret Borsası Başkanı Turhan Altıntel, seçim vaatlerini tek tek yerine getirdiklerini söyledi.
HABER MERKEZİ
Vaatlerinden en önemlisinin Kırklareli’ne canlı hayvan borsası ve 1. sınıf mezbahanın yapılması olduğunu ifade eden Altıntel, konuyla ilgili çalışmaların sürdüğünü belirtti.
Kırklareli’deki mezbahayla ilgili kasapların büyük sıkıntı yaşadığını kaydeden Altıntel; “Böyle gelmiş böyle gitmeyecek. Buna kesin bir çözüm bulunması gerekiyor” dedi.
Kırklareli’de özel bir işletme tarafından mezbahanın işletildiğini açıklayan Altıntel, konuşmasını şu şekilde sürdürdü;
“Kırklareli Belediyesi’ne ait mezbaha ihale kanalıyla özel bir işletme tarafından çalıştırılıyor. Bu konuda yer yer kasaplarımız sıkıntı yaşıyor. Mezbaha bazen açılıyor bazen ise kesim yapılmıyor. Dolayısıyla büyük bir sıkıntı var. Bu mezbahaya Kırklareli Ticaret Borsası olarak talibiz. Borsa olarak burasını aldığımız taktirde Kırklareli’deki kasapları ortak yaparak mezbahayı 1. sınıf haline getireceğiz. Birinci sınıf bir mezbaha yapılması çok önemli.”
* “Kimse yanaşmazsa kendi mezbahamızı yaparız”
Kırklareli Belediyesi ve mevcut işletmeciden mezbaha konusunda bir öneri gelmemesi halinde alternatif olarak Kırklareli Ticaret Borsası bünyesinde bir mezbaha yapacaklarını vurgulayan Altıntel; “Mevcut mezbaha olmazsa yaklaşık 4 milyon liralık yatırım ile 1. sınıf bir mezbaha yaptıracağız. Bizim için mezbaha yapmak zor değil. Bizde hırs, azim ve bu çalışma şevki olduktan sonra üstesinden gelemeyeceğimiz sorun olmaz. Ekibimiz ile birlikte üyelerimizin sıkıntısını çözmek için elimizden geleni yapmaya hazırız.
* “Canlı Hayvan Borsası için yer arıyoruz”
Seçim öncesinde ve seçim vaatlerimizde de söylediğimiz gibi Canlı Hayvan Borsası için çalışmalara devam ediyoruz. Kırklareli’ne mezbahanın yanında bir canlı hayvan borsasına da ihtiyacı var. Hayvan borsasının kurulmasıyla birlikte besicilerimizin hayvanları da değer kazanacak. Borsayla ilgili uygun yer arayışlarımız var. Özellikle Kırklareli Belediyesi’nin atık su arıtma tesisi etrafında yerler bakıyoruz. Uygun bir yer bulmamız halinde canlı hayvan borsamızın biran önce kurulması için gerekli girişimlerde bulunacağız” dedi. (Ufuk Ertop)

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.