Altınok ”Toplumsal hayatın içerisinde olunmasını sağlayacağız”

11
Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı ile Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı arasında Sosyal Yardım ve İstihdam bağlantısının sağlanmasına yönelik 17.02.2012 tarihinde imzalanan ……
HABER MERKEZİ
Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı ile Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı arasında Sosyal Yardım ve İstihdam bağlantısının sağlanmasına yönelik 17.02.2012 tarihinde imzalanan işbirliği protokolü neticesinde Sosyal yardım alanlara 18 Eylül Çarşamba günü saat 14.00 da Kırklareli Halk Eğitimi ve ASO Müdürlüğü’nde Çalışma Hayatı’nın önemi ve iş arama becerileri ile ilgili bilgilendirme toplantısı düzenlendi. 
İş ve Meslek Danışmanları Kadir Karaduman ve Sefa Öztürk sosyal yardım alan katılımcıları Kurum hizmetleri, İş ve Meslek Danışmanlığı, Çalışma hayatının önemi ve İş arama becerileri konularında bilgilendirdi. Toplantıda ilk konuşan Sefa Öztürk şunları kaydetti: “Bu protokol kapsamında Kırklareli Çalışma ve İş Kurumu İl Müdürlüğü ile Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürlüğü arasında sosyal yardım alanların istihdamına yönelik çalışmalar başlamıştır. İlgili tarafların bir araya gelerek kurumlar arası diyalogun artması, iş ve meslek danışmanları ile sosyal yardım ve inceleme görevlilerinin sosyal yardım ve istihdam bağlantısının sağlanması için koordineli çalışmalarının sağlanmasına yönelik görüşmeler yapılmaya başlandı. 
Yapılan toplantı sonrasında konuşan Kırklareli Çalışma ve İş Kurumu İl Müdürlüğü Şube Müdürü Bülent Altınok kurum olarak Sosyal yardım alanların istihdam edilmesiyle birlikte uzun süreli işsizliğin önlenmesine yardımcı olunması ve bu kişilerin iş hayatına atılmasıyla toplumsal hayata entegre olmalarına katkı sağlamış olacaklar ve bundan sonrada bu amaca yönelik etkinliklerimiz devam edecektir” dedi.
Etkinlik sonrası Kırklareli Çalışma ve İş Kurumu İl Müdürlüğünde görevli İş ve Meslek Danışmanları tarafından etkinliğe katılan kişilere bireysel danışmanlık hizmeti verildi ve kişiler kendilerine uygun açık iş ilanları ve kurslara yönlendirildi. Serkan Koçtürk 

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here