Altın Seslerin ön elemesi bugün

16
Trakya Bölgesi insanımızın hafızasında silinmez izler bırakan, Muratlı İlçesi doğumlu, Udi Bestekâr, merhum Necati Çalışkan’ı anmak ve Trakya’ da müzik alanında sesini duyurmakta güçlük çeken
HABER MERKEZİ
Trakya Bölgesi insanımızın hafızasında silinmez izler bırakan, Muratlı İlçesi doğumlu, Udi Bestekâr, merhum Necati Çalışkan’ı anmak ve Trakya’ da müzik alanında sesini duyurmakta güçlük çeken yetenekleri ortaya çıkararak, kendilerini tanıtabilmelerine amacıyla, Türk Halk Müziği, Türk Sanat Müziği, Pop  Müzik ve Fantezi Müzik Kategorileri’nde, Tekirdağ, Kırklareli ve Edirne illerini kapsayan, "Necati Çalışkan l. Trakya Altın Ses Yarışması Kırklareli ön elemesi 23 Temmuz 2011 Cumartesi günü saat 13.00’da Rektörlük Kültür Merkezi’nde yapılacak. Yarışmanın ilk ön elemesi 9 Temmuz 2011 tarihinde Edirne’de yapıldı. İkinci ön elemesi Kırklareli’de yapılacak. Son ön eleme 6 Ağustos 2011 Cumartesi günü saat 13.00’da Tekirdağ’da Belediye Kültür Merkezi’nde yapılacak. Ön elemeler soncunda yarışmaya katılmaya hak kazananlar 3-4 Eylül 2011 tarihlerinde Lüleburgaz Aşkiye-Neşet Çal Sahnesi’nde yapılacak olan finalde yarışacaklar.
Yarışmanı amacı, yarışmayı geleneksel hale getirip hem Necati Çalışkan’ı gelecek nesillere tanıtmak, hem de yerel sanatçılara bu alanda destek olmak. (cs)

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here