“Altın Madeni Sahası” Projesi Mahkeme kararıyla durduruldu

155
Kırklareli merkez ilçeye bağlı Dereköy Köyü sınırları içersinde yapılaması planlanan “Altın Madeni Arama Sahası” ruhsatlandırmasındaki “ÇED gerekli değildir” kararına karşı açılan davada ilk karar verildi.
Konu hakkında 29 Nisan 2014 Salı Günü Eğitim-Sen Başkanlığı binasında yapılan basın açıklamasında bu kararın bir anlamda emsal olacağı belirtildi.
DAYKO Kırklareli İl Temsilcisi Göksel Çiğdem ve Ziraat Mühendisleri Odası Kırklareli İl Temsilcisi Erol Özkan ve “ÇED gerekli değildir” kararına karşı yürütmenin durdurulmasını isteyen kişilerin katıldığı bir basın toplantısı yapıldı.
Yapılan toplantıda bir açıklama yapan ZMO Kırklareli İl Temsilcisi Erol Özkan; “ÇED gerekli değildir” kararına karşı Odalarında içinde bulunduğu davacılar tarafından açılan dava ilk karar verildiğini belirterek şunları kaydetti;
“Kırklareli merkez ilçe Dereköy Köyü sınırlarındaki Altın Madeni Arama Sahası ruhsatlandırmasındaki “ÇED gerekli değildir” kararına karşı odamızın da içinde bulunduğu davacılar tarafından açılan davada ilk karar verildi. Edirne İdare Mahkemesi’nin kararı ektedir. Mahkemenin kararı “Yürütmenin Durdurulması” yönündedir ve aynı zamanda ders verir nitelikte gerekçelerle desteklenmiştir. Bir anlamda emsal olacak niteliktedir.” (Kadir Sinici)

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here