“Alt yapılara Kırklareli’de en önem veren kulüplerden biriyiz”

15
Kırklareli Kayaspor’da 7 yıldır Futbol Antrenörü olan Özay Balcı, Futbol Yaz Okulu çalışmalarına başladıklarını belirtti. Kırklareli Kayaspor ve Kırklareli’deki futbol hakkında açıklamalarda bulunan Özay Balcı şöyle konuştu;
HABER MERKEZİ
*“Yaz Okuluna 70 sporcu katıldı”
“7. yılımı tamamladığım Kırklareli Kayaspor’da Yaz Okulu çalışmalarına başladık. Çalışmalarımız haftanın 4 günü sentetik çim sahada 3 grup halinde devam ediyor. Şuana kadar 70 sporcu yaz okulumuza kaldı. Sporcularımıza futbolun temel eğitimini vermek ile beraber sosyal içerikli çalışmalarda yapmaktayız. Amacımız sporcuların futbol ile başarılı olmalarını sağlamak ve onlara sosyal anlamda da bir şeyler kazandırmaktır.”
*“Hedefim Türk futboluna oyuncu kazandırmak”
“Alt yapılara Kırklareli’de en önem veren kulüplerden biriyiz. A takımımızda 1995 ve 96 doğumlu sekiz tane oyuncu ile bu yıl yer verdik. Önümüzdeki yıl bu sayının daha da artacağını söyleyebilirim. Ayrıca, şuanda kulübümüzden yetişip profesyonel takımların alt yapılarında oynayan dört tane oyuncumuz bulunmaktadır. Çanakkale Dardanelspor’da Anıl Ege Küçüker, Yusuf Yapak, Keçiörengücüspor’da Kıvanç Küçükkarış, Beypazarı Şekerspor’da da Meriç Bayram kulübümüzden yetişip bu takımlarda oynamaktadırlar. Zaten benim en büyük hedefim, il içindeki şampiyonluklardan çok Türk futboluna oyuncu kazandırmaktır. Bütün çalışmalarımızı bu doğrultuda yapmaktayız. Hedefimizden en ufak bir şaşma olmayıp bundan sonrada bu düşünce doğrultusunda çalışmalarımıza devam edeceğiz.”
*“Bize verilen desteğin sürmesini beliyoruz”
“Kırklareli’de gerçekten futbol anlamında bir potansiyel bulunmaktadır. Biz çalıştırıcılara düşen görev, bu potansiyeli harekete geçirip daha ileriye götürmektir. Biz bu çalışmaları yaparken bize katkıları bulunan Kırklareli Belediye Başkanımız Sayın Av. Cavit Çağlayan’a, Eroğlu Tekstil Sahibi Metin Eroğlu’na Agam Börek Salonu Sahibi Ali Tomar’a teşekkürlerimi sunuyor, bizlere verdikleri desteklerini bundan sonrada devam ettirmelerini bekliyorum.” (cs)

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here