Alpullu’da “Çorlu Gecesi” düzenlendi

14
Kırklareli’nin Babaeski ilçesine bağlı Alpullu Beldesi’nde Dokuzuncusu  düzenlenen “İlk Şeker Festivali”nin açılışı Çorlu Belediyesi Gecesi ile başladı.
HABER MERKEZİ
Alpullu Belediyesi tarafından düzenlenen festivalin ilk gecesinde Çorlu Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Müdürlüğü’nün eğitmen ve kursiyerlerinden oluşan Grup Akedemi konser verdi. Daha önce Bulgaristan’ın Topolovgrad (Kavaklı) ve Dulovo (Akkadınlar) şehirlerinde de konserler veren Grup Akademi, Alpullu halkına unutamayacakları anlar yaşattı. Ayrıca dans grubu Mad Boy Dangers’ın muhteşem dansları ve sahne performansı göz doldurdu. Daha sonra Çorlu Belediyesi Halk Oyunları ekibi Kırklareli, Azeri ve Roman halk oyunları gösterisi yaptı. 
Çorlu Belediyesi’nden giden müzisyen ve dansçıların damgasını vurduğu gecenin sonunda Çorlu Belediye Başkan Yardımcısı Kemaleddin Avcı’ya teşekkür plaketi takdim eden Alpullu Belediye Başkanı Ahmet Durgun; “Çorlu Belediye Başkanı Ünal Baysan’a bize bu muhteşem geceyi yaşattığı için teşekkür ederiz. Burada sizlerin huzurunda sevgilerimi ve saygılarımı gönderiyorum. Festivalimizin açılış gecesinde bize böylesine önemli bir destek verdi. Bu gece verilen konser ve dans gösterilerinin tamamı Çorlu Belediyesi tarafından düzenlendi. Sahneye çıkan ekiplerin hepsi çok başarılıydılar. Profesyonel ekiplere taş çıkarttılar. Dokuzuncusunu düzenlediğimiz festivalde böyle bir geceyi Alpullu ilk defa yaşıyor. Bu geceye katılamayanlar üzülsünler, böyle güzel bir etkinliği kaçırdıkları için” dedi.
Teşekkür plaketini teslim alan Çorlu Belediye Başkan Yardımcısı Kemaleddin Avcı; “Bu akşam izlediğiniz müzisyen ve dansçılar profesyonel değiller. Ama son derece başarılılar. Bizim kurslarımıza başvuruyorlar ve biz de elimizden geleni yapıyoruz. Ortaya güzel sahneler çıkıyor. Sadece burada değil, yurt dışında da bizi başarıyla temsil ediyorlar. Mayıs ayında Bulgaristan’ın Topolovgrad şehrinde düzenlenen tiyatro festivalinde 8 ülkeden katılan 15 tiyatro grubu arasında birinci olduk. Müzik grubumuz Grup Akademi, folklorcularımız ve dansçılarımız bu akşam da muhteşem bir performans ortaya koydu. Alpullu Belediye Başkanı Ahmet Durgun’a ve tüm Alpullulara bize gösterdikleri misafirperverlikten dolayı teşekkür ediyorum,” diye konuştu.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here