Alpullu’da 2. Festival Futbol Turnuvası Şampiyonu Müftülükspor oldu

24
Kırklareli’nin Babaeski İlçesi’ne bağlı Alpullu Beldesi’nde, Belediye Festival Spor Komitesi ile Mahalle Muhtarları’nın birlikte organize ettiği 2.Festival Futbol Turnuvası’nda, Şampiyon Takım Gülbahçespor’u 3–1 mağlup eden Müftülükspor oldu.

HABER MERKEZİ

Buram buram Cumhuriyet kokan, büyük önder Mustafa Kemal Atatürk tarafından Ülkenin ilk Şeker Sanayinin kurulduğu, tarihi, kültür ve sanat şehri Alpullu Beldesi’nde, Geleneksel 7. Kültür ve Müzik Festivali başladı.
Resmi açılışın 18 Haziran 2010 Cuma günü yapılacağı Festivalin 1. gününde sportif etkinlikler içerisinde yer alan futbol turnuvasında Gülbahçespor Takımı ile Müftülükspor takımı Şampiyonluk maçında karşı karşıya geldi.
Çamlık altı futbol sahasında oynanan final maçında Müftülükspor, Gülbahçespor takımını her iki yarıda attığı goller sonucu net bir skorla 3–1 mağlup etti. Çok zorlu ve büyük bir çekişme içerisinde geçen karşılaşmada goller, Müftülükspor Takımından eski birinci lig oyuncusu Tarık 2 ve Engin’den geldi.
Gülbahçespor Takımının tek sayısını ise Kepez’de oynayan klas oyuncu Ali Martin kaydetti.
Alpullu halkının davul zurna eşliğinde çoluk çocuk eşleri ile birlikte büyük bir keyifle ve piknik havasında izlediği karşılaşmayı Türkiye birinci liginde müsabaka yönetmiş eski milli futbol hakemlerinden Ülkü Tırpancı yönetti.
Karşılaşma sonrası Alpullu Mahalle Muhtarları, kandil dolayısı ile sporseverlere 750 adet etli pilav ve ayran dağıttı.
Şampiyonluk maçını; Babaeski İlçe  Müftüsü İsmail Gökmen, Alpullu Sağlık Grup Başkanı Dr. Yaşar Akıncı, Alpullu Belediye Zabıta Amiri Aydın Totoroz, Şeker-İş Sendikası Alpullu Şube Başkanı Orhan Saltık, Alpulluspor Kulübü Genel Kaptan İsmail Çelebi, 132 Sayılı Babaeski Yağlı Tohumlar Tarım Satış Kooperatifi Yönetim Kurulu Başkan Vekili Mülayim Güler, Gülbahçe Mahallesi Muhtarı Saim Sancar, Şeker Mahallesi Muhtarı Cem Özdemir, Yeni Mahalle Muhtarı Ercan Kap ve çok sayıda vatandaş izledi.
Festivalin gece programında ise, Barış Parkında kurulan platformda sahne alan, A Metal Pop-Rock Grubu ve Rumelili Kemal ve Orhan konser verdi. (ö.b.)

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here