Alpullu Festivali muhteşem finalle sona erdi

26
Kırklareli’nin Babaeski İlçesi’ne bağlı Alpullu Beldesi’nde bu yıl Belediye Başkanlığınca 7’ncisi düzenlenen geleneksel Müzik ve Kültür Festivali görkemli bir şekilde sona erdi.


HABER MERKEZİ

Festivalin son final gecesinde Barış Parkı’nda kurulan platformda, sahne alan ünlü sanatçı Mithat Körler, güçlü sesi ve müziği ile Alpullu halkına muhteşem bir gece yaşattı.
Ünlü Sunucu Demet Erdem’in sunduğu gecenin açılış programında, Roman Dans Grubu’ndan sonra “Türkülerin Tarkanı” olarak bilinen ünlü sanatçı Necdet Kaya sahne aldı. Ünlü yorumcu Necdet Kaya, mükemmel sesi ve yorumları ile sahnede iki saate yakın program yaptı.
Festivalin son gecesinde ayrıca, sportif dallarda derece alan, 2. Alpullu Belediye Başkanlığı ve Mahalle Muhtarları Festival Kupası’nda; En Centilmen Oyuncu Gürkan Akı, Gol Kralı: Emrah Çalımlı, Kupa 1’incisi İlçe Müftülük Spor, Kupa 2’nci Gülbahçe Mahallesi Muhtarlığı, Kupa 3’üncüsü Pancarköy spor ve Kupa 4’üncüsü Esnaflar Spor’a, çeşitli ödül ve plaketler verildi.
Geceye; Alpullu Belediye  Başkanı Ahmet Durgun, Hayrabolu Belediye Başkanı Hasan İrtem, CHP İl Genel Meclis Üyesi Alaaddin Ergin, CHP Alpullu Belde Başkanı Sedat Akgöl, Alpullu Şeker İş Sendika Başkanı Orhan Saltık, Zeyteks Tekstil Fabrikası Personel ve İdari İşler Müdürü Ülkü Tırpancı, Alpullu Şeker İlköğretim Okulu Müdürü Yenal Çörek, Alpullu Çok Programlı Lise Müdür ve İlkan Dilbas, Alpullu Şekerbank Müdürü Hasan Hüseyin Güleryüz, Alpullu Belediye Meclis Üyeleri, Alpullu Mahalle Muhtarları ve çok sayıda vatandaş katıldı.
Festivalin son gecesi muhteşem havai fişek gösterisi ile son buldu. (ö.b.)

 

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.