Alpullu Belediyesi’nin Kaldırım ve Yol Yapım Çalışmaları devam ediyor

17
Kırklareli’nin Babaeski İlçesi’ne bağlı Alpullu Belediye Başkanı Ahmet Durgun, yol ve kaldırım çalışmalarının büyük bölümünü bitirdiklerini ve yapılmayan yerlerinde yapımının süratle devam ettiğini belirtrek şunları söyledi;
HABER MERKEZİ
Kırklareli’nin Babaeski İlçesi’ne bağlı Alpullu Belediye Başkanı Ahmet Durgun, yol ve kaldırım çalışmalarının büyük bölümünü bitirdiklerini ve yapılmayan yerlerinde yapımının süratle devam ettiğini belirtrek şunları söyledi;
“Geçtiğimiz 5 yıllık dönemde Alpullu’yu şantiye haline getirdik. Yollarımızın büyük bölümünü tamamladık. Çalışmalarımız devam ediyor. Alpullu’nun tüm sokakları, en hücra köşelerine kadar çalışmalarımız devam edecektir. Tüm Belediye hizmetlerimizde verdiğimiz sözleri bir bir yerine getirdik.
Beldemizin Şeker Mahallesi Atatürk Caddesi üzerinde Tredaş’ın yer altı ve yer üstü elektrik Çalışmalarından sonra bozulan kaldırım ve yollarımız tamir edildi. Yeni Mahalle Kazım Karabekir Caddesi Fotoğrafçı Sokakta da 1355 m2 kilitli beton parke taş döşeme işi tamamlandı. Şeker Mahallesi 21. Sokağın yarım kalan kısmı da 385 m2 kilitli beton parke taş ile döşenerek tamamlandı. Yeni yerleşim yerlerinden olan Şeker Mahallesi Kısmet Yapı Kooperatifinin yolları Grayder getirilerek açıldı ve yollara Şeker Fabrikasından pasakül malzemesi alınarak serildi. Yine aynı yerleşim yeri olan Kısmet Yapı Kooperatifinin üst kısmı tarla olduğundan kışın yağan yağmur sularının akması nedeni ile yol girişleri bozulduğundan her yol girişine büz ile geçiş yapılarak yolların bozulması engellendi. Şeker Mahallesi 21. Sokak, Turgut Özal caddesi ve 25. Sokak yol sonlarına gelen yağmur sularını önlemek için büzlerle geçişi yapıldı. Beldemizde Ekim, Kasım ve Aralık ayında Tredaş elektrik işletmesinin yapmış olduğu yer altı ve yer üstü şebeke çalışmalarından dolayı taş, bordür ve betonlama çalışmaları yapıldı. Altıgen taşlardan 514 m2 kilitli parke taştan, 334 m2 ve prizma taştan da 108 m2 kaldırım döşendi. Şeker Mahallesi 6. Sokakta 390 m2 parke taş 60 metre tül bordür döşeme işi yapıldı. Önceki dönemde Şeker Mahallesi’nde birçok yol kilitli beton parke taş yapılmış yarım kalan 6. sokak 2011 yılında tamamlanmıştır. Şeker Mahallesi Çavuş Kooperatifi evlerinde oturan vatandaşlarımız yolların yapılması ile çamurdan kurtulmuştur. Beldemizin sokaklarında ve caddelerinde su arızaları çökmeler ve kanalizasyon sorunu nedeniyle değişik zamanlarda bozulan yolların yaklaşık 1397 m2 taş tamiri işi yapıldı.
Beldemizin Yeni Mahalle Şeker Sokakta çalışma yapılarak mevcut parke taşlarla yaklaşık 200 m2 döşendi ve daha sonrasın da760 m2 taş alınarak toplam 960 m2 parke taş döşenerek yol tamamlandı. Halkımızın hizmetine sunuldu. 2011 yılında yapımına başlanarak devam eden Yeni Mahalle Atatürk Caddesi üzerinde yarım kalan 300 m2’lik kaldırım da tamamlanmıştır. Ayrıca, Belediye ve vatandaşı işbirliği ile Gülbahçe Camiinin etrafına beton kaldırım yapılmış, Mezarlık yolu asfaltı tamiratı bitirilmiştir.” (Erdoğan Şendir)

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here