Alpullu Belediyesi’nden Çamlık Alanı Rekreasyonu ve Göçmen Kuşları İzlenme Projesi

20
Kırklareli’nin Babaeski ilçesine bağlı Alpullu Belediye Başkanı Ahmet Durgun, Bulgaristan Kalkınma Bakanlığınca desteklenen bir proje hazırladıklarını, Projenin konusunun Alpullu’daki Çamlık Alanı Rekreasyonu ve Göçmen Kuşların İzlenmesi olduğunu açıkladı.
 
HABER MERKEZİ
Başkan Durgun bu projeyi Bulgaristan’da Macarovo Belediyesi ortaklığında uygulayacaklarını, projenin amacının Alpullu’da turistik altyapı oluşturmak, seviyesini ve kalitesini arttırmak, aktif pazarlama ve reklam aracılığıyla Alpullu destinasyonunun geliştirilmesi ve popülerleştirilmesi olduğunu söyleyerek, bu Projenin toplam bütçesinin 563.668,87 Euro olduğunu ve Alpullu Belediyesi için ayrılan bütçenin de 273.439,51 Euro olduğunu belirtti. 
Başkan Durgun, Yapılacak olan kuş gözlem evi sayesinde de Alpullu’dan geçen göçmen kuş türlerinin gözleneceğini, tenis kortu ve kafe binası kurulmasıyla belde halkına ve civar halklara spor ve dinlence imkanları sunulacağını, Çamlık Alan’da bulunan ağaç çeşitlerinin de korunacağını sözlerine ekledi. (Faruk Ceylan)

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here