Alpullu Belediyesi’nden 2 yeni proje daha

18
Kırklareli’nin Babaeski İlçesi’ne bağlı Alpullu Belediyesi 2013 yılında Avrupa Birliği finansmanlı 2 yeni proje ile beldeye hizmet kazandırmaya devam ediyor.
HABER MERKEZİ
Kırklareli’nin Babaeski İlçesi’ne bağlı Alpullu Belediyesi 2013 yılında Avrupa Birliği finansmanlı 2 yeni proje ile beldeye hizmet kazandırmaya devam ediyor.
Birinci proje Bulgaristan Malko Tarnovo Belediyesi arasındaki partnerlik ilişkisi kapsamında yürütülen “Kaldırım Projesi”dir. Bütçesi 368 bin 860,08 Euro olup tamamlanma süresi 24 aydır. İkinci proje Bulgaristan Madzharovo Belediyesi arasındaki partnerlik ilişkisi kapsamında olan “Çamlık Alanı Rekreasyonu ve Göçmen Kuşların İzlenmesi Projesi”dir. Bütçesi 271.892,24 Euro olup tamamlanması süresi 24 aydır.
Alpullu Belediye Başkanı Ahmet Durgun projeler hakkında yaptığı açıklamasında şunları kaydetti:
“Belediyemizin uyguladığı projeler hiç aralıksız devam etmektedir. Bulgaristan Malko Tarnovo ve Madzharovo Belediyeleri ile uyguladığımız bu iki projenin de hem beldemize hem de vatandaşlarımıza yaşanabilirlik, yeşil alanların korunması ve güvenli bir ortam oluşturulması amaçlanmaktadır. İlk projemiz olan “Kaldırım Projesi” ihale aşamasına gelmiş olup ihalesi Ekim ayı içerisinde yapılacak ve ardından uygulanmaya başlanacaktır. Diğer projemiz olan “Çamlık Alanı Rekreasyonu ve Göçmen Kuşların İzlenmesi Projesi”nin ihale aşaması 2013 yılı içerisinde tamamlanacaktır. Projemizin Alpullumuza ve değerli halkımıza hayırlı olmasını temenni ederim. Bu gibi çalışmalarımızın bundan sonraki yıllarda da devam edecek ve hizmetlerimiz aksamadan devam edecektir.” (Savaş Eskici)

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here