Alınan tedbirler, uygulanan cezalar fayda etmiyor

21
Ocak ayı içerisinde 87 trafik kazası meydana geldi
* Kırklareli İl Emniyet Müdürlüğü tarafından alınan tedbirler ve uygulanan para cezaları trafik kazalarını önleyemiyor. Kırklareli il genelinde Ocak ayı içerisinde 87 trafik kazası meydana geldi. 

 


HABER MERKEZİ
Trafik güvenliğinin arttırılması ve korunması için Kırklareli Valiliği’nin gözetim ve denetiminde İl Emniyet Müdürlüğüne bağlı trafik ekipleri tarafından 2010 yılı Ocak ayı içerisinde toplam: 5 bin 32 araç kontrol edildi. Kontrol edilen araçlardan kusurlu bulunan bin 117 araca 167 bin 606 TL para cezası kesildi.
Ocak ayı içerisinde yapılan denetimler sonucunda kusurlarından dolayı 56 sürücü Mahkemeye sevk edilirken, 141 Araç trafikten men edilip,  44 araç sürücünün ehliyetine el konuldu.
Alınan tüm bu etkin önlemlere rağmen; trafik kurallarına uyulmaması nedeniyle Ocak ayı içerisinde İlimiz sınırlarında toplam; 68 Maddi Hasarlı, 18 Yaralamalı, 1 Ölümlü olmak üzere toplam 87 Trafik Kazası meydana geldi. Bu kazalarda toplam 325 bin 300 TL’lik maddi hasar oluşurken, 41 vatandaşımız yaralandı.. Maalesef meydana gelen bu kazalarda 4 vatandaşımız da hayatını kaybetti.
Kırklareli Valiliği tarafından yapılan açıklamada ilimizde trafik güvenliği ve vatandaşlarımızın can ve mal emniyetinin daha etkin korunmasına yönelik olarak alınan tüm tedbirlerin arttırılarak, aynı kararlılıkla ve gayretle sürdürüleceği ifade edildi. (s)

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here