Alınan önlemler çare olmuyor

12
 Kırklareli İl Emniyet Müdürlüğü tarafından alınan tüm önlemlere rağmen, Nisan ayı içerisinde yapılan araç kontrollerinde kurulsu bulunan bin 959 sürücüye toplam 317 bin 777  TL Para cezası kesildi.

 


HABER MERKEZİ
Kırklareli Valiliği Basın ve Halkla İlişkiler Müdürlüğü’nden yapılan açıklamada Nisan ayı içerisinde, İl Emniyet Müdürlüğü’ne bağlı trafik ekipleri tarafından toplam 10 bin 882 aracın kontrol edildiği, olup, bunlardan kusurlu bulunan bin 959 araca 317 bin 777 TL para cezası uygulandığı belirtilerek şunlar kaydedildi:
“Trafik güvenliğinin arttırılması ve korunması için Valiliğimizin gözetim ve denetiminde İl Emniyet Müdürlüğü’ne bağlı trafik ekipleri tarafından 2010 yılı Nisan ayı içerisinde toplam: 10 bin 882 araç kontrol edilmiş olup, bunlardan kusurlu bulunan bin 959 araca 317 bin 777 TL para cezası tatbik edilmiştir. Nisan ayı içerisinde yapılan denetimler sonucunda kusurlarından dolayı 68 sürücü mahkemeye sevk edilmiş, 252 Araç trafikten men edilmiş, 63 sürücünün ehliyetine el konulmuştur.
Alınan tüm bu etkin önlemlere rağmen; trafik kurallarına uyulmaması nedeniyle Nisan ayı içerisinde İlimiz sınırlarında toplam; 38 Maddi Hasarlı ve 31 Yaralamalı olmak üzere toplam 69 Trafik Kazası meydana gelmiştir. Bu kazalarda toplam 310 bin 970TL’lik maddi hasar oluşmuş, 68 vatandaşımız yaralanmıştır. Maalesef meydana gelen bu kazalarda Valiliğimizce ilimizde trafik güvenliği ve vatandaşlarımızın can ve mal emniyetinin daha etkin korunmasına yönelik olarak alınan tüm tedbirlerin arttırılarak, aynı kararlılıkla ve gayretle sürdürülecektir.” (s)

 

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here