Alımlar Randevu ile olacak

5
Toprak Mahsulleri Ofisi (TMO) Kırklareli Şube Müdürü İhsan Çakır, hububat alımlarının randevu sistemi ile yapılacağını bildirdi.
HABER MERKEZİ
Toprak Mahsulleri Ofisi (TMO) Kırklareli Şube Müdürü İhsan Çakır, hububat alımlarının randevu sistemi ile yapılacağını bildirdi. Çakır yaptığı açıklamada, TMO’ya hububat teslim edecek üretici ve tüccarların randevu alması gerektiğini söyledi.
Randevuların www.tmo.gov.tr, randevu.gov.tr yada TMO işyerlerinden alınabileceğini hatırlatan Çakır, TMO işyerlerindeki yoğunluğun önlenmesi amacıyla randevu sisteminin uygulandığını belirtti.
Üretici ve tüccarların randevulara uymaları konusunda uyarıda bulunan Çakır, şunları kaydetti:
“Aynı yıl içince iki kez randevuya uymayan kişilere bir daha randevu verilmeyecek ve diğer randevuları da iptal edilecek. Üretici ve tüccarların bu konuda son derece dikkatli olması gerekiyor. Randevu alarak ürün teslim edemeyecek kişiler sorun yaşamaması amacıyla randevularını iptal etmeleri gerekmektedir. TMO’ya hububat teslim edecek üreticiler, www.tmo.gov.tr, randevu.gov.tr yada TMO iş yerlerinden randevu alabilir, aynı internet adreslerinden randevu iptal ettirebilir."
TMO’ya hububat teslim eden üreticilerin banka kartlarıyla müracaat etmesi durumunda ürün bedellerini 15 gün içinde alabileceğini ifade eden Çakır; ”Banka Kartı ile gelen üreticilere 15 gün, kartsız gelen üreticilere ise 30 gün içinde ödeme yapılacak. Satılan ürünün bedeli üreticinin hesabına doğrudan geçecektir. Ayrıca varsa cep telefonlarına TMO tarafından mesaj gönderilecektir" dedi. (aa)

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here