Alımlar devam ediyor

1
* TMO Kırklareli Şubesi’nde, 2015 Yılı Buğday Alımları devam ediyor. 26 Haziran 2015 Cuma günü alımların başlaması ile birlikte şuana kadar 26 bin 500 ton hububat alımı gerçekleşti. 
 
HABER MERKEZİ
Toprak Mahsulleri Ofisi (TMO) Kırklareli Şube Müdürü İhsan Çakır, ofisin Randevulu Buğday Alımları’na Ağustos ayı ortalarına kadar devem edeceğini söyledi. Çakır,  Pınarhisar, Vize ve Lüleburgaz’da Buğday Alımların başladığını,  şuana kadar 26 bin 500 ton hububat alımın yapıldığını ifade etti. 
* “Uzun kuyruklar oluşmuyor” 
Üreticilerin buğday teslimatı için randevu alarak ofise gelmeye başladığını dile getiren TMO Şube Müdürü İhsan Çakır; “Sorunsuz bir alım sezonu yaşamak için çalışmalarımız devam ediyor. Üreticimizin mağdur olmaması için her türlü tedbiri aldık. Üreticilerimiz Randevularını alarak ofisimize geliyor ve sıra beklemeden ürününü teslim ediyor. 26 Haziran 2015 Cuma günü başlattığımız randevulu alım uygulamasından ve fiyatlardan üreticilerimiz memnun gözüküyor. Randevulu sistem sayesinde ofis önlerinde uzun araç kuyrukları ve çiftçilerimizin günlerce beklemesi 2010 yılından bu yana ortadan kalktı. Kırklareli Merkezideki alımlar Kırklareli Ticaret Borsası üzerinden yapılmakta. Buğday alımlarında katkıları bulunan bütün Ziraat Odalarına, İl ve İlçe Gıda Tarın ve Hayvancılık Müdürlüklerine, tüm Belediye Başkanlarına ve İl Özel İdaresi Birimlerine teşekkür ediyorum.”  Çakır, yeni randevu alacak üreticilerin randevu öncesi Çiftçi Kayıt Sistemi (ÇKS) Belgesi’ni güncellemesi gerektiğini ifade etti. (Kadir Sinici)

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here