Ali Dermenci resmen başkan oldu

9
Kırklareli Damızlık Sığır Yetiştiricileri Birliği’nin 7. Olağan Genel Kurulu sonrasında birlik üyelerinin büyük bir bölümünün desteğini alarak birliğin başına getirilen Ali Dermenci ve ekibi göreve başladı.
HABER MERKEZİ
Kırklareli Damızlık Sığır Yetiştiricileri Birliği’nin yeni yönetimi 29 Eylül 2011 Perşembe günü ilk toplantılarını gerçekleştirerek görev dağılımı yaptı. Basına kapalı olarak yapılan toplantı sonunda Birlik Başkanı olduğunu açıklayan Ali Dermenci, İkinci Başkanlığa Ali Dönmez, Muhasip Üyeliğe İlhan Okumuş Yönetim Kurulu Üyeliklerine Birol Göcen, Ali Top, Yusuf Yaşa ve Bahattin Dilek’i şetçiklerini ifade etti.
*“Biz kavga etmeye değil hizmet etmeye geldik”
Toplantı sonunda bir açıklama yapan Birlik Başkanı Ali Dermenci genel kurulu dostane bir ortamda gerçekleştirdiklerini belirterek şunları kaydetti;
“Bizler yapılan yedinci olağan kongremizde üyelerimizin gösterdiği teveccüh ile Allah’ın izni ile bu göreve seçildik. Ben ve yönetim kurulu arkadaşlarım için öncelikle hayırlı olsun diliyorum. Güzel bir kongre oldu. Kongremiz çok seviyeli geçti. Emniyet müdürümüz bizzat kendisi bizi arayarak tebrik etti ve teşekkürlerini sundu. Biz kavga etmeye değil hizmet etmeye geldik. Başından beni bunu her defasında dile getirdik. İnşallah bundan sonra bu doğrultuda hareket edeceğiz.”
*“Görevimize resmen başladık”
“Yönetim kurulu olarak ilk toplantımızı yaptık. Bu toplantımızda aramızda görev bölümü yaptık. Bu görev bölümünde başkanlığa ben Ali Dermenci, İkinci Başkanlığa Ali Dönmez, Muhasip Üyeliğe İlhan Okumuş arkadaşımızı seçtik. Birol Göcen, Ali Top, Yusuf Yaşa ve Bahattin Dilek yönetim kurulu üyelerimiz olarak seçildi. Bu konuda kararlarımızı aldık. Allahın izni ile bugün görevimize başladık. Bize oy veren vermeyen ve kongreye gelemeyen üyelerimizin başkanı ve yönetim kurulu olarak en iyi hizmeti vermeye çalışacağız. Biz hiç kimseyi kendimize rakip olarak görmüyoruz. Seçim bitti. Bundan sonra artık hep beraber birliğimizi nasıl üst noktaya götürebiliriz, üyelerimize nasıl yeni hizmetler sunabiliriz, bunun araştırmasını yapacağız. İlerleyen günlerde çalışmalarımızı yakından takip edebileceksiniz. Devir teslim yapılmadı. Sadece yönetim olarak göreve başladık, ilerleyen günlerde eski yönetimdeki arkadaşlar ile tekrardan bir araya gelerek gerekli prosedürü tamamladıktan sonra devir teslim yapılacak.”
*“Üzerimizdeki sorumluluğun farkındayız”
“Bizler yeni ve heyecanlı bir ekibiz. Üzerimizde olan büyük sorumluluğunda farkındayız. Üyelerimiz bize bu sorumluluğu verdi. Bizde onların bizlere gösterdikleri teveccühü boşa çıkarmamak için çok çalışmamız gerektiğinin de bilincindeyiz. Hep beraber inşallah çok iyi hizmetler yapacağız.”
*“Bize oy veren vermeyen arkadaşların hepsini ziyaret edeceğiz”
Birlik Başkanı Ali Dermenci ilk olarak üyeler ile dostluk bağlarını kurma çalışmaları yapacaklarını belirterek şunları söyledi;
“Bizler ilk önce üyelerimiz ile aramızdaki dostluk bağını kurmak istiyoruz. Bu bağlamda köy ziyaretleri yapacağız. Bize oy veren vermeyen arkadaşların hepsini ziyaret edeceğiz. Üyelerimizin sıkıntılarını giderme adına ne gerekiyorsa yapacağız. Ziyaretlerde elde edilen verileri bölgesel olarak toplayarak yine bir araya gelerek neler yapacağımızı tartışacağız.
Birliğimizin para kazanması için üyelerimizden bizim tohumlarımızı kullanmasını isteyeceğiz. Üyelerin bizden talebi olan alternatif tohumları kendilerine sunacağız. Bu konuda yeni şirketler ile görüşerek alternatif tohumları üyelerimize sunarak bu tohumları kullanmalarını sağlayacağız. Üyelerimiz maalesef birliğimizin tohumunu kullanmamaktadır. Buda birliği ekonomik kayba uğratıyor. Bunun önüne geçmek için çalışacağız.”
*“Şuan ki arkadaşlar ile yolumuza devam edeceğiz”
Birlik içinde görevli personel ile hiçbir sıkıntılarının bulunmadığına açıklık getiren Birlik Başkanı Ali Dermenci aynı personel ile yolarına devam edeceklerini belirterek şunları söyledi;
“Birliğimizde görevli hiçbir çalışanımız ile sıkıntımız yok. Sorunumuz da olmadı. Ben seçim sırasında arkadaşları aradım. Bunun bir demokrasi mücadelesi olduğunu, hiç birisinden destek istemediğimi söyledim. Diğer ekibe de aynı hassasiyeti göstermelerini kendilerinden istedim. Personel olarak her iki ekibe de aynı seviyede yaklaştılar. Buda bizleri çok memnun etti. Şuanki tüm personelimizden memnunuz. Şuan ki arkadaşlar ile yolumuza devam edeceğiz. Burası bir aile, burada hiç ama hiç kimsenin rahatsız olacak bir sıkıntısı yok. Bizler toparlayıcı olmaya geldik. Hizmet yapmaya geldik. Hiç kimsenin hiçbir şekilde bir sıkıntısı olmasın.” Açıklama sonunda Ali Dermenci yönetim kurulu üyeleri ile toplu fotoğraf çektirdi. (cs)

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here