Alacağınız Kurban ile Lösemili Çocuklara Can olabilirsiniz

11
Lösemili Çocuklar Sağlık ve Eğitim Vakfı (LÖSEV), “Her Kurban Lösemili Çocuklara Can” diyerek yürüttüğü Kurban Kampanyası kapsamında tanıtım çalışmalarını sürdürüyor..
HABER MERKEZİ
Lösemili Çocuklar Sağlık ve Eğitim Vakfı (LÖSEV), “Her Kurban Lösemili Çocuklara Can” diyerek yürüttüğü Kurban Kampanyası kapsamında tanıtım çalışmalarını sürdürüyor. Yürütülmekte olan kampanya ile ilgili olarak yapılan açıklamada şunlar kaydedildi:
“O saçları dökülmüş, soluk yüzlü lösemili çocukları görünce çok üzülüyorum” Hayır, üzülmeyin artık.  Çünkü sizlerin bağışları sayesinde LÖSEV onları başarıyla tedavi ediyor, moral vererek iyileştiriyor. “İnanamıyorum, eskiden lösemiden kurtuluş olmazdı, kaybederdik, şimdi lösemi tedavi edilebilen bir hastalık mı?” Evet, 1990’lı yıllarda tedavi başarısı %20 civarındaydı. Son yıllarda uyguladığımız kişiye özel tedavi protokolleri ve mükemmel bakım ile şimdi %90 oranlarında iyileştiriyoruz. Ancak tedavileri tam 3 sene sürüyor ve inanılmaz masraf yapılıyor. Onlar; çok temiz, hijyenik ortamlarda yaşayıp; et, süt, protein, vitamin yönünden zengin beslenecekler. Yaşıtları gibi oyunlar oynayacak, okula gidecek ve en önemlisi de moralleri çok iyi olacak, hayata sımsıkı bağlanacaklar. Bunun için de sizlerin, yakınlarınızın, duyarlı ve hayırsever herkesin Kurban Bayramı bağışlarına ihtiyaçları var. Kurban Bayramı’nda LÖSEV’e vekalet vererek hem kurbanlarınızı dini usullerle kestirebilir, hem de lösemili ve kanserli çocuklarımıza hayat verebilirsiniz.
Unutmayın ki “Her kurban, lösemili çocuklara can” olacaktır.  Evet, kurban kesiyoruz. Üstelik her kurban lösemili çocuklara can! Yüce Allah’a yakınlaşmak için kurban ibadetimiz gereği vekâletinizle kurbanlarınızı keserek, yaşamak için desteğimize ihtiyaç duyan lösemili ve kanserli çocuklarımıza ulaştırıyoruz. Kurban Bayramı’nda LÖSEV’e vekâlet vererek hem kurbanlarınızı dini usullerle kestirebilir hem de bu bağışlarınızla lösemili ve kanserli çocuklarımıza hayat verebilirsiniz. Kurbanlarınız, Kurban Bayramı’nda noter gözetiminde, dini esaslarla kesilecektir. Etleri hemen tüketilemeyeceği için kesen kurumlara ödünç verilip daha sonra taze et ve et ürünü olarak geri alınacaktır. Böylece lösemi ve kanser hastalarımız yalnızca Kurban Bayramı’nda değil, tüm yıl boyunca taze et ürünleri ile beslenecek, vücut savunmaları güçlenecek, iyileşeceklerdir. Diyanet İşleri Başkanlığı’nın fetvası doğrultusunda dağıtılamayan kısmı rayiç bedel üzerinden satılıp geliri çocuklarımızın ihtiyaçları ve tedavileri için sarf edilecektir.
* Kurbanınızın vekaleten kesilmesi için LÖSEV’e kurban bağışlarınızı nasıl yapabilirsiniz?
1- Banka Aracılığı 
Türkiye’deki bütün bankaların şubelerinden BAĞIŞ EKRANLARI aracılığıyla herhangi bir masraf ödemeden LÖSEV hesabına bağışınızı yapabilirsiniz.
2- İnternet 
www.losev.org.tr adresimizden KURBAN BAĞIŞI linkine tıklayarak güvenli bir şekilde bağışınızı yapabilirsiniz. İnteraktif bankacılık işlemlerinizde kişisel veya kurumsal hesabınızın bulunduğu bankanızın web sayfasından “BAĞIŞ” bölümüne girip “LÖSEV” i seçerek bağışlarınızı yapabilirsiniz.
3- Kredi Kartı 
İnternet sayfamızdan Kurban Bağışı formunu doldurarak bize gönderebilirsiniz. 
LÖSEV Şubelerine gelerek çayımızı içerken elden veya telefonla bilgi vererek yapılabilir, kredi kartınızla bağışınızı ödeyebilirsiniz.
4- Elden Nakit
Ankara, İstanbul, İzmir, Bursa ve Antalya ofislerimize uğrayarak bağışınızı bizzat verebilirsiniz. 
5- PTT Şubeleri
Türkiye’nin her köşesindeki PTT Şubelerinden 120660 No’lu posta çeki hesabı ile hiçbir masraf ödemeden bağışlarınızı gerçekleştirebilirsiniz. (Savaş Eskici)

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here