“Al Götür Oku Getir” Kütüphanesi açıldı

7
Kırklareli Belediyesi “Al Götür Oku Getir” Kütüphanesi’ni 9 Ekim 2013 Çarşamba günü İstasyon Caddesi’nde bulunan Kırklareli Kültür ve Turizm İl Müdürlüğü önünde hizmete açtı.
HABER MERKEZİ
Kırklareli Belediyesi “Al Götür Oku Getir” Kütüphanesi’ni 9 Ekim 2013 Çarşamba günü İstasyon Caddesi’nde bulunan Kırklareli Kültür ve Turizm İl Müdürlüğü önünde hizmete açtı.
Kırklareli Belediye Başkanı Av. Cavit Çağlayan ve Belediye Başkan Yardımcısı Gülay Tülüş, Kırklareli Belediyesinde görevli Müdürler, Çalışanlar ve çok sayıda vatandaş açılışa ilgi gösterdi.
Kırklareli Belediye Başkanı Av. Cavit Çağlayan açılış konuşmasında şunları kaydetti: “Kırklareli’mize yeni bir hizmet anlayış içerinde kitaplığımızı açıyoruz. Önceden daha çok kitap alışkanlığımızın vardı. İnternet ve sosyal ağlar yüzünden okuma alışkanlığı da kayboldu. Bunu yeniden canlandırmak adına burasını açtık. İnsanlarımız buradan kitaplarını ücretsiz bir şekilde alıp okuduktan sonra yerine bırakabilirler. Getirmezlerse de canları sağ olsun. Bizim il olarak kültür düzeyimiz yüksek buraya evde okumadıkları kitaplarını da getirebilirler” dedi. Proje konusunda Belediye Başkan yardımcısı Gülay Tülüş ise şunları kaydetti: “Burada 500 kitabımız var yerel yazarlarımızla birlikte çok sayıda yabancı ve Türk yazarların eserleri mevcut. Roman ve şiir kitapları haricinde Öğrencilerimiz için Test kitapları da koyduk” dedi.
Açılış esnasında Kitap almaya gelenlerden Emine Korur ve Serdar Ayaz şunları kaydetti:
“Bunu düşünen yetkililere çok teşekkür ediyoruz. Özellikle öğrencilere yönelik Test kitaplarının olması güzel bu bizleri ayrıca mutlu etti. Herkesin ilgilenebileceği kitap türlerinin olduğunu gördük” dediler. (Serkan Koçtürk)    

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here