AL ELİNE KALEMİ – Kırklareli’de Politika

11
Sarı Çizmeli Mehmet Ağa
Değerli Yeşilyurt Gazetesi okurları.
Bundan böyle bu köşeden sizlerle beraber olacağım için mutluyum. 
Zaman el verdiği ölçüde Kırklareli ve bölgemizi ilgilendiren konularda (siyasetten-magazine vs) sorunları ve çarelerini bu sütundan paylaşıp toplumsal faydayı üretmeye çalışacağız.
Günün sıcak konusu Politika olunca, ilkyazımıza ondan başlıyorum.
Güzel Kırklareli’mizin güzel insanları son günlerde politika deyince hemen Yerel Seçimlerle ilgili konulara ilişkin meraklarını ve önerilerini dile getiriyorlar.
Merak edilen konuların başında CHP’nin yoğun Aday Adayı talebi karşısında en son kimin üzerinde karar verip yola hangi adayla devam edeceği geliyor. 
Aday adayları son gayretle parti üyelerini ve kamuoyunu etkileme çalışmalarına devam ederken değişik tahminlerde yapılmıyor değil.
Kimi mevcut başkan ile yola devam edileceğini dile getirirken,  kimi eski tecrübeden dem vuruyor.
Ancak anketlerin bunu belirleyeceği, parti genel yönetiminin buna uyacağı konusunda genel kanaat var kamuoyunda.
MHP Adayı belirli olduğu için merak edilen bir konu yok. Adayın vizyon ve misyonu konusunda olumlu kanatlar oluşmuş durumda.
AK Parti’ye gelince; bu cenahta durum biraz karışık. Karışık derken kimsenin kafasını karıştırmak değil maksadım. Şöyle ki; Sanki yönetim birkaç görüşün rekabet meydanı gibi dışa yansıma veriyor. Bu da kafa karışıklığına sebep oluyor bence. Elbette rivayetler muhtelif olabilir. Ancak çıkan bir söylenti ne kadar hakikatten uzak olsa da mutlaka dayandığı bir sebebi vardır. Ateş olmayan yerden duman tütmez misali. Her neyse kulislerde dolaşan isimler malum. Selahattin Minsolmaz, Cengiz Bağdan, Yurdaer Ulus, Emin Tunç, Ertan Özbek, Hikmet Yıldırım, Turan Altıntel idi. Bunlara son günlerde Fatih Toktar ile Millet Vekili Seçimleri’nde İkinci Sıra Adayı Şaban Erdem ilave edildi. Bu gidişle liste kabaracağa benziyor. Bu partide adayı Genel Merkez belirleyeceği için bekleyip göreceğiz.
Bir sonraki yazımızda görüşmek üzere kalın sağlıcakla.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here