Aksakal; “AKP ve yeni CHP Kayıkçı Kavgası yapıyor”

26
DSP Genel Başkan Yardımcısı Önder Aksakal Kırklareli’yi ziyaret etti
HABER MERKEZİ
Demokratik Sol Partisi (DSP) Kırklareli İl Binasında, DSP Kırklareli İl Başkanı Göksel Ölmez ve Yönetim Kurulu Üyeleri’nin karşıladığı DSP Genel Başkan Yardımcısı Önder Aksakal, 5 Eylül 2013 Perşembe günü saat 11.00’de basına bir açıklama yaptı.
Genel Başkan Yardımcısı ve Yönetim Kurulu Başkanı Aksakal, AK Parti’yi hedef alan konuşmasında; “Artk Halk ne AKP ile ne de bu yeni CHP ile olmayacağını biliyor.  Bunların yaptıkları tek şey Parlamento da Kayıkçı kavgası” dedi.
* “Sayın Çiçek, Mecliste ki Milletvekilleri’ne Türban mı takacak? Yoksa dışarıdan Türbanlı Milletvekili mi getirecek?”
DSP Genel Başkan Yardımcısı Aksakal, Meclis Başkanı Cemil Çiçek’in; “Mecliste Türbanlı vekil için partilerle uzlaşmaya gitmeliyiz” sözleri hakkında da şu açıklamayı yaptı; “12 yıldır ülkeyi soyup soğana çevirdiler. Ülke açlık ve sefaletle, Vatanın bölünmez bütünlüğü ve savaşa girip girmeyeceği endişesiyle yaşarken, T.B.M.M.’de Başörtülü vekil olsun mu? Olmasın mı? diye tartışıyoruz. Seçimlere üç yıl var ama memleketin tüm meseleleri bitmiş iş türbana kalmış. Sayın Çiçek Mecliste ki Milletvekillerine Türban mı takacak? Yoksa dışarıdan Türbanlı Milletvekili mi getirecek? Bizim gündemimiz bu değil. Bizim gündemimiz yoksulluk, sefalet ve Türkiye’nin savaşa girmek üzere olmasıdır. Biz bunları konuşmalıyız” dedi. 
* “Tarımsal üretim sonlandırılmış, köylü bitirilmiştir”
DSP Genel Başkan Yardımcısı Önder Aksakal Kırklareli İl binasında yaptığı açıklamalarına şöyle devam etti; “Türkiye’yi iki partili sisteme mahkum etmek isteyen güçler, tüm olanaklarını bu yönde kullanıyorlar. Televizyonlar, gazete haberleri, internet siteleri, facebook-twitter ve benzeri sosyal medya araçları, sokak ve cadde panoları, şehirlerarası yollardaki reklam panoları, aklınıza neresi gelirse hepsini kullanmaya başladılar. 
Bakın 2012 den bu yana 28 ilimizi daha Büyükşehir haline getirdiler.. Son çıkardıkları kanunla da Büyükşehirlerin sınırı İl sınırı oldu. Yani İllerimizdeki bütün Köyler Mahalleye dönüştürüldü. Bunların zaten misyonu bu değil miydi? Bunlara iktidar olmaları için destek veren güçler böyle istemişlerdi o zaman. Köyleri Mahalle yapacaksınız, tarımsal üretimi sonlandıracaksınız, köylüyü bitireceksiniz demişler di. Bunlarda emredersiniz diyerek güpegündüz Ankara Kızılay Meydanı’nda havai fişeklerle kutlama yapmışlardı. İşte şimdi on yıl sonra geldiğimiz noktada hakikaten köyler haritadan silinmiş, tarımsal üretim sonlandırılmış, köylü bitirilmiştir. AKP şimdi ağababalarına verdiği sözün gereğini yerine getiriyor, en büyük destekçisi yeni CHP ile birlikte ülkeyi adım adım bölünmenin eşiğine sürüklüyor. Bu Millet bir gecelik kanunlarla mısır ithali yapan, çocuklarının şirketlerine kıyakçılık yapan Maliye Bakanları’nı unutmadı. Köylünün sırtına yapışan bu kan emici sistem elbet bir gün bunun hesabını verecektir. İktidara geldiğimizde bu soygun düzenine doğrudan ya da dolaylı katılmış, yardım ve yataklık etmiş herkes adaletin huzuruna çıkarılacak ve çaldıkları burunlarından fitil fitil getirilecektir. Bunu herkes böyle bilsin. AKP şimdi ağababalarına verdiği sözün gereğini yerine getiriyor, Parlementoda ki en büyük destekçisi Yeni CHP ile birlikte ülkeyi adım adım bölünmenin eşiğine sürüklüyor” dedi. (Faruk Ceylan) 

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here