Akıntek Tekstil, 100 kişiye daha istihdam sağlıyor

15
Akıntek tekstil yönetim Kurulu Başkanı Reşat Akın, şimdiye kadar 250 kişinin işe alındığını ve hedeflerinin bin kişiye istihdam sağlamak olduğunu söyledi.
HABER MERKEZİ
Kırklareli organize sanayi bölgesinde faaliyet gösteren Akıntek Tekstil bünyesinde çalışmak isteyen İş-Kura kayıtlı 150 kişinin ardından 100 kişi başvuruda bulundu.
Kırklareli Organize Sanayi Bölgesinde yaklaşık 7 ay önce 360 personeliyle faaliyete geçen ve yaklaşık 15 gün önce 150 kişiye istihdam sağlayan Akıntek Tekstil bünyesinde çalıştırmak üzere İş-Kura kayıtlı 100 kişinin yaptığı müracaatları değerlendirdi.
Akıntek tekstil yönetim Kurulu Başkanı Reşat Akın, İş-Kur il müdürlüğünde müracaatları değerlendirerek 100 kişiye kurs verdikten sonra işe alacaklarını söyledi.
Akın; “İş-Kur’dan 150 kişilik bir alım yapmıştık. Fakat bunların devamının geleceğini de söylemiştik. Aradan 15 gün geçti ve bir kurs daha açmaya karar verdik. Şimdi yaklaşık 100 kişi alım yapmak istiyoruz. Bu 100 kişinin arkasından tekrar bir kurs daha açacağız. Hedefimiz bin kişiye istihdam sağlamaktır. İş-Kur desteğiyle diğer ihtiyaç sahibi vatandaşların başvurmasıyla personelimizi temin ediyoruz. Biz burada var olduğumuz sürece Kırklareli’ne faydamız olacaktır” dedi.
Ayrıca Akın, yaklaşık 15 gün sonra tekrardan kurs açacaklarını ve bünyesinde çalışan sayısının bin kişiye çıkartmak istediklerini de sözlerine ekledi. (ue)

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here