AK Üyelere rozetleri törenle takıldı

20
Adalet ve Kalkınma Partisi’nin (AK Parti) Demirköy’ün İğneada ilçesindeki Resort Otel’de yapılan İl İstişare Denetim Toplantısı’nda DP’den AK Parti’ye geçen üyelere Rozetleri takıldı


* HABER MERKEZİ
Adalet ve Kalkınma Partisi’nin (AK Parti) Demirköy’ün İğneada ilçesi Resort Otel’de16 Mayıs 2010 Pazar günü 15.00’da yapılan Kırklareli İl İstişare Denetim Toplantısı’nda DP’den AK Parti’ye geçen üyelere rozetleri düzenlenen törenle takıldı.
AK Parti Demirköy İlçe Başkanı Hayrullah Yalçınsoy yaptığı konuşmasında şunları kaydetti;
“Bizler AK Parti İlçe ve Belde teşkilatı olarak 2 tane mutluluk yaşıyoruz. Biri siz kıymetli gönüldaşlarımızı ilçemizde ağırlıyoruz. Bu İstişare Danışma Toplantısını ilçemizde dolayısıyla Beldemizde yapıyoruz bunun için mutluyuz. Diğeri de bu gün burada başka partilerden AK Parti’ye geçmek için bizimle beraber siyaset yapmak isteyen Belediye Meclis Üyeleri ve Köy Muhtarlarımız var. İşte bu saygı değer arkadaşlarımızın partimize geçmesine gerçekten sebepler var. Yani bunlar AK Parti’de bir şeyler gördü ki, Demokrat Parti’yi, eski Adalet Parti’yi bırakıp AK Parti’ye katılma niyetine girdiler ve katılmak için bizimle beraber istişare ettiler.
AK Parti iktidarının içeride, ülkenin her anlamada imar ve inşası, kalkınma ve refahı için yaptıkları bu arkadaşlarımız aynen bizim gibi çok iyi bilmektedirler, gördü artık herkes. Bir yandan da Sayın Başbakanımız Recep Tayyip Erdoğan başta olmak üzere Hükümet Üyelerimiz, Milletvekillerimiz ve diplomatlarımızın gayretleri sonucu ülkemiz dünyanın en prestijli ülkeleri arasında yerini aldı bunu gördü bu arkadaşlarımız. Komşularla sıfır sorun politikası ile uzun yılların düşmanlıkları çözüldü.
Öte taraftan dünyanın hemen her uluslar arası kuruluşunda en itibarlı ve söz sahibi ülkelerden biri Türkiye oldu, işte bunun en bariz örneklerinden biri Türk insanını artık teker teker vizeler kalkmaya başladı. Sağlıkta başkalarının hayal edemeyeceği kadar kolaylıklar sağlandı AK Parti döneminde, Türk Lirası içeride ve dışarıda itibar kazandı, 2002 yılı öncesi gibi akşam yatağımıza yattığımızda acaba sabah enflasyon yükseldi mi endişesi kalmadı hiç kimsenin. Yine 2002 yılı öncesi gibi çalışan insanlarımız orman işletmesinden istihkaklarını almak için aylarca beklemiyor. Fiyatlar gönlümüzün arzuladığı seviyede olmasa bile işini bitirenler hemen ertesi günü istihkaklarını alıyorlar. Bütün bu gelişmeleri müşahede eden bunlar haklı olarak AK Partiyi seçmişler ve teveccüh etmişlerdir. Bunları gördü bu arkadaşlarımız.
Demokrat Parti (DP)’den, Belediye  Meclis Üyeleri; Fuat Küçükdemir, Nuri Duş, İsmet Büyükbüce, Muhtarlar; Balaban Köyü Muhtarı Nazım Gorkey, Sarpdere Köyü Muhtarı Sebahattin Obuz, Boztaş Köyü Muhtarı Coşkun Uluk, Gökyaka Köyü Muhtarı Latif Kırtalma ve Sivrilen Köyü Muhtarı Dursun Saygın’ın AK Parti Demirköy teşkilatımıza yeni AK Üye olarak katıldılar” dedi.
AK Parti Kırklareli Milletvekili Ahmet Gökhan Sarıçam, İl Başkanı Yurdaer Ulus ve Demirköy İlçe Başkanı Hayrullah Yalçınsoy Yeni AK Üyelere, AK Parti Yaka Rozeti takarak AK Parti teşkilatına katıldıkları için tebrik ettiler. (ue)

 

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here