AK Parti’ye destek ihraç getirdi

181
CHP’nin Kalesi’nde AK Partili’ye destek veren CHP üyeleri, ihraç istemiyle Disiplin Kurulu’na sevk edildi.
*Başkan Zengin; “ AK Parti Edirne İl Başkanı Rafet Sezen’e Yağlı Tohumlar seçimlerinde destek veren 4 partilimiz “Kesin İhraç Talebiyle” disipline verildi” dedi.
Hacer Gökkaya – CHP Kırklareli İl Başkanı Recep Zengin yaklaşan Yağlı Tohumlar seçimleri öncesi AK Parti Edirne İl Başkanı ve Trakya Birlik Başkanı Rafet Sezen’e destek verdikleri için 4 Babaeski’li CHP’linin Disipline sevk edildiklerini belirterek gazetemize özel bir açıklama yaptı. Disipline sevkin Genel Merkez insiyatifinde gerçekleştiğinin altını çizen Başkan Zengin yaptığı açıklamada şöyle dedi; “AKP Edirne İl Başkanı ve Trakya Birlik Başkanı Rafet Sezen’e destek verdikleri için CHP’li 4 üyemiz disipline sevk edildi. Babaeski İl Genel Meclis Üyesi Vedat Dal, Mülayim Güler, Osman Dal ve Babaeski Şoförler Odası Başkanı Mustafa Buyur kesin ihraç talebiyle İl Disiplin kuruluna sevk edilmişlerdir.” Dedi.
Babaeski Yağlı Tohumlar Başkanı Hilmi Kahraman’ın, aynı zamanda Ak Parti Edirne İl Başkanı olan ve Trakya Birlik Yönetim Kurulu Başkanlığına aday olan Rafet Sezen’in listesinde bulunması ve disiplin kuruluna sevk edilen üyeler tarafından desteklenmesinin kabul edilebilir bir durum olmadığını belirten Zengin, konunun Hilmi Kahramanla direk ilgisinin olmadığını sebebin Ak Partili bir adayın CHP üyesi kişiler tarafından desteklenmesi olduğunu ifade etti. ve şu cümleleri kullandı; “Bu arkadaşlarımızın Disipline verilmelerinin sebebi Hilmi Kahraman değildir.  Sebep, AKP Edirne İl Başkanı Rafet Sezen’e destek vermeleridir.” 

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here