“AK Parti’ye 3 isim katıldı haberi doğruyu yansıtmıyor”

9
* MHP Kırklareli Merkez İlçe Başkanı Kürşad Yamaner, yerel bir gazetede çıkan “Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Kırklareli Merkez İlçe Başkanlığı’ndan Kırklareli Adalet ve Kalkınma Partisi’ne (AK Parti) 3 isim katıldı” başlıklı haberi doğruları yansıtmadığını açıkladı.
HABER MERKEZİ
Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Kırklareli Merkez İlçe Başkanı Kürşad Yamaner 22 Haziran 2012 Cuma günü saat 14.00’da Parti binasında basın açıklaması yaptı.
Yerel bir gazetede yer alan çıkan “Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Kırklareli Merkez İlçe Başkanlığı’ndan Kırklareli Adalet ve Kalkınma Partisi’ne (AK Parti) 3 isim katıldı” başlıklı haberin doğruları yansıtmadığını belirten Yamaner; adı geçen şahısların 10 Mayıs 2012 ve 09 Nisan 2012 tarihleri arasında MHP’den ihraç edildiklerine dikkat çekerek şunları söyledi;
“İsimleri geçen şahısların uzun bir süre önce yönetim kurulu kararı ile MHP’den ihraç edildi. AK Parti’nin Türkiye genelinde yürüttüğü belden aşağı siyasetin ilimize taşınmasından dolayı son derece rahatsız olduk.  Kırklareli Halkını kandırmaya hiç kimsenin hakkı yok.  Yapılan bu oyunların sonucunda kaybeden AK Parti olacaktır.
* “Adam gibi adamlar bizimle çalışmaya devam edecektir.
Yamaner açıklamasında Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) üzerinden siyaset yapılmasının çok büyük bir tahlissizlik olarak nitelendirip şöyle devam etti;
“Biz kendi bildiğimiz yolda, aldığımız ülkücü terbiye ile devam ediyoruz. Adam gibi adamlar bizimle çalışmaya devam etmektedir. Bundan sonra da bünyemize adam gibi adamlar katılacaktır” (ş)

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here