AK Parti’nin Kırklareli İl Başkan Adayı Hüsmen Terkin

19
* Adalet ve Kalkınma Partisi (AK Parti) Kırklareli İl Başkanlığı’nın 21 Nisan 2012 Cumartesi günü yapılacak olan İl Kongresi’nde, İl Başkanlığı’na Hüsmen Terkin Aday olduğunu açıkladı. 
HABER MERKEZİ 
Adalet ve Kalkınma Partisi (AK Parti) AK Parti Kırklareli İl Başkanlığı’nda 8 Nisan 2012 Pazar günü saat 14.00’da yapılan toplantıda Hüsmen Terkin, 21 Nisan 2012 tarihinde yapılacak olan AK Parti Kırklareli İl Kongresi’nde İl Başkanlığı’na Aday olduğunu açıkladı. 
* “Kırklareli’de bu hizmeti yaparken zahmet çekmeyeceğime inanıyorum”
Siyasi hayatının uzun yıllara dayandığını ifade eden AK Parti İl Başkan Adayı Hüsmen Terkin, yaşamının her alanında siyasette yer aldığını söyledi.
Siyasi yaşantısına Refah Partisi ile başladığını anlatan Terkin, yaptığı açıklamasında şunları söyledi;
“Önümüzdeki yıllarda Kırklareli’ni, AK Parti’ye ve Başbakanımıza yakışır bir şekilde temsil etmeye hakkımız olur diye düşünüyorum. İnşallah Emin beyle birlikte bir ekip ruhu ile Kırklareli’ne daha fazla hizmet edeceğiz.
Uzun yıllar İstanbul’da olsam da Kırklareli’den hiç kopmadım. Kırklareli ile ilişkimizi hiç kesmedik. Bu vesile ile son yıllarımızda memleketimize hizmet etmek için Kırklareli’ne geldim. 4 yıldır Kırklareli bölgesinde iş yapıyorum ve 2 yıldır Kırklareli’de oturuyorum. 
Başbakanımız; ‘Hüsmen kardeşim bundan sonra hangi dosyayı alırsanız alın sayın vekilim ile birlikte direkt bana gelin. Kırklareli her sorununu yerinde ve zamanında çözeceğiz’ dedi. Ankara’ya gittiğimde her konuda bizlerle ilgilenecek insanlarımız var. Başbakanımızın Özel Kalem Müdürü de Pınarhisarlı. Yani Kırklareli’de bu hizmeti yaparken zahmet çekmeyeceğime inanıyorum.”
* Hüsmen Terkin Kimdir;
1961 Kırklareli’nin Pınarhisar İlçesi’ne bağlı İslambeyli Köyü’nde doğdu. 1974 yılından sonra uzun yıllar İstanbul’da yaşamına devam etti. 1995 yılında Kırklareli’de Refah Partisi’nden Milletvekili Adayı oldu. Evli ve 3 çocuk babası.
* AK Parti Kırklareli Milletvekili Av. Şenol Gürşan; “Kırklareli’de ilk hedef yerel yönetimler” dedi
2011 yılında yapılan Genel Seçimler’de AK Parti’nin ülke genelinde oy sandıklarını patlattığını ifade eden Gürşan, seçim sandıklarını patlatma sırasının Kırklareli’ne geldiğini anlattı.
Makamın ve mevkiinin geçici olduğunu belirterek, 21 Nisan’da yapılacak olan İl Kongresi’nin hayırlı ve uğurlu olmasını temennisinde bulunan Gürşan;
“Havalarla birlikte siyasette ısınmaya başladı. AK Parti’nin sahibi milletin kendisidir. Bizlere destek veridiniz için bu parti 2002 yılında yüzde 37 ile başladığı yolculuğuna 2011 Seçimleri’ne yüzde 50 ile yeniden tek başına iktidara geldi.
AK Parti kimsenin yapamayacağı işlerin ilklerini yaptı ve yapmaya da devam ediyor. Bu parti milletin partisidir. Milletin iradesine inandık. Türkiye Büyük Milli Meclisi’nde; “Hakimiyet kayıtsız şartsız milletindir” diyor. Bu doğrultuda oy sandığını milletin önüne koyduğumuzda sandıklar patlıyor. Sıra Kırklareli’ne geldi ve Kırklareli’de de sandıklar patlayacaktır. İlk hedef yerel yönetimler var. AK Parti her girdiği seçimde iddialı, muhtarlık seçimine bile girse onda da iddialı, bizim herkese kapımız açıktır” dedi.
AK Parti İl Başkanlığı görevinde yaklaşık 1,5 yıldır hizmet ettiğini belirten AK Parti Kırklareli İl Başkanı Emin Tunç; “Kırklareli’de AK Parti teşkilatı olarak Başbakan Recep Tayyip Erdoğan’ı temsil etme görevini Hüsmen Terkin üstlenecektir” şeklinde konuştu. (ue)

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here