AK Parti’de “2 Vekillik” hedefi “YANLIŞ HESAP YAPMAYIN”

79
* Adalet ve Kalkınma Partisi (AK Parti) Babaeski İlçe Başkanı Ali Gencal, gazetemize siyasi gündeme bomba gibi düşecek açıklamalarda bulundu. Gencal; “Önümüzdeki genel seçimlerde AK Parti ezberleri bozacak” dedi.
Şenol Goncagül
Yaklaşmakta olan Milletvekili Seçimleri öncesinde, yapılan oy hesaplamalarının birçoğunun reel olmadığını öne süren AK Parti Babaeski İlçe Başkanı Ali Gencal; “Ezberler bozulacak” dedi.
* “Kale filan yok”
Trakya’nın “CHP’nin Kalesi” olduğu yönündeki değerlendirmeleri hatırlattığımız Gencal; “O eski hesapları ve tabirleri unutalım! Her şey geçmişte kaldı! AK Parti, bu seçimlerde bütün ezberleri bozacak. Kimlerin, kale surları altında kalacağını bekleyip, göreceğiz” dedi.
* “2 Vekillik sürpriz olmamalı”
Kırklareli tarihinin en önemli hizmetlerinin AK Parti İktidarı döneminde yapıldığını belirten Ali Gencal;
Kimileri laf üretir. Kimileri de hizmet. Ayinesi İş’tir kişinin. Kırklareli halkı, artık vaade oy verme dönemini kapatıyor. Tanıtımda ve yapılan bu tarihi hizmetlerin kamuoyuna aktarılmasında bazı sıkıntıların ve eksiklerin bulunduğunu biliyorum. Bunlar düzelir. Olduk olası, iş yapmayı sevmişizdir de, işin reklam kısmını becerememişizdir. Basın ve halk ile olan diyalog ve iletişimlerimizi en üst seviyede yapacağız. Gerçek olan şudur ki; iktidar olabilme şansı olmayanların, bir türlü olamayacak olan şeyleri yapmak üzere vaad vererek oy almaları sona ermelidir. Bunu en iyi şekilde anlatmak üzere hazırlıklarımızı sürdürüyoruz” dedi.
Gencal, seçimlerde AK Parti’nin nasıl bir tablo ile karşılaşabileceği yönündeki sorumuza ise: “Genelde TBMM’ne giremeyecek partilerin bile 3 vekillik hedefinde olmalarını dillendirdikleri bir süreçteyiz. Hayalcilik veya abartılara gerek yok. Bizim, bu seçimlerdeki 
* “Hayırlı olsun”
Yeşilyurt Gazetesi’nin el değiştirmesi ile ilgili olarak ta görüşlerini paylaşan Ali Gencal;
“Öncelikle kutluyorum. Gazetenin İmtiyaz Sahibi olan Seyyid Muhammed Maruf Zortul’u kutluyorum. Babası, Murat Zortul, yaklaşık 30 yıllık dostumdur. Değerli bir işadamıdır. Önümüzdeki günlerde, Yeşilyurt Gazetesi ‘ ne, yeni yayın kuruluşlarının da ekleneceğini tahmin ediyorum. Kendileri ile yaptığım sohbetlerde, özellikle Yeşilyurt Gazetesi ‘ nin, Trakya bölgesinde güçlü bir bölge gazetesi halini alacağı, İzmir ‘ deki Yeni Asır Gazetesi gibi bir örnekten yola çıkıldığını öğrendim. Trakya ‘ da böyle bir yayına ihtiyaç vardı. ZORTUL MEDYA GRUBU’nun, sahalarındaki en önemli ve profesyonel isimlerden oluşan bir kadro ile bu hedeflerini en yakın zamanda gerçekleştireceklerinden yana umutluyum. Başarılar diliyorum” dedi.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here