AK Parti Vize İlçe Başkanlığı’na yeniden Kani Yavuz seçildi

23
Adalet ve Kalkınma Partisi (AK Parti) Kırklareli Vize İlçe Başkanlığı’nın 4. Olağan Genel Kurulu 11 Aralık 2011 Pazar günü  Vize Kapalı Düğün Salonu’nda Muzaffer Gümüşten, Hamit Orakçı, Kadir Doğan ve Buket Göç’den Divan Heyeti’nin oluşturulması ile başladı.
HABER MERKEZİ 
Daha sonra saygı duruşunda bulunularak, İstiklal Marşı okundu. 
AK Parti Kırklareli İl Başkanı Emin Tunç, yaptığı konuşmada, AK Parti’nin Türkiye’nin tüm dinamiklerini bünyesinde barındıran, çoğulcu, demokratik, sivil ve yepyeni siyasi aklı temsil eden yegane parti olduğunu belirtti. 
Tunç, ”AK Parti milletimizin gözündeki son umut ışığıdır. Zaten AK Parti milletimizin taleplerinden doğmuştur. Hiçbir partinin devamı değildir. AK Parti ülke sevdasını en üst seviyede hissedenlerin, ülkenin büyük ideallerini bir an olsun unutmayanların partisidir. Biz kendi siyasi menfaatlerimizi bu milletin sırtına yüklemek için değil, bu milletin menfaatleri hangi yükü taşımamızı gerektiriyorsa o yükü en iyi şekilde taşımak için bu yola çıktık. Bakınız, tüm dünya ülkelerinde örgütlenme anlayışı AK Parti gibi olan bir başka parti yoktur. Teşkilatımızın her bir mensubu, her bir kademesi, partimizin her bir kurulu, siyasetimizin belirlenmesinde söz sahibidir, yetki sahibidir, etki sahibidir. Bizim en büyük sermayemiz dürüstlüğümüz, demokrasiye olan inancımız, bu milleti yüceltme hedefindeki aşkımız ve sevdamızdır” dedi. 
AK Parti Vize İlçe Başkanı Kani Yavuz ise konuşmasına başarılı bir ameliyatla sağlığına kavuşan Başbakan ve AK Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan’a geçmiş olsun dileklerini ileterek başlayarak şunları kaydetti:
“Görev yaptığım süre içerisinde bütün vatandaşlarımıza partimize oy vermiş gibi eşit davrandım, hiç ayrım yapmadım. Çünkü bu koltuklar geçicidir. Kalıcı olan insanlıktır. Değerli dostlar biz tüm partililerimizle, vatandaşlarımızla, kamu kurum ve kuruluşlarımızla, sivil toplum kuruluşlarıyla, teşkilatımızla, gönül dostlarımızla, milletvekilimizle el ele, omuz omuza merkezi hükümetimizin de desteği ile hizmete devam etmek istiyoruz. Artık son elli yılın ezberlerini tekrar etmek istemiyoruz. Vize’de daha güzel bir hayat, yerel kalkınma için bir olalım, birlik olalım, diri olalım, bu duygu ve düşüncelerle Allah sizi bizden, bizi sizden, sizi birbirinizden ayırmasın diyorum.” 
Gündemdeki maddelerin ibrasından sonra seçimlere Kani Yavuz’un listesi ile gidildi. Yavuz, kullanılan oyların tamamını alarak başkanlığa seçilirken, Yönetim Kuruluna ise Recep Türküsev, Nihat Töner, Erhan Kuşoğlu, Bahtiyar Kıyar, Recep Kömürcü, Mehmet Yıldız, Fikri Meşe, Raziye Yalçın, Hasan Şahin, Gürcan Avşar, Gökhan Asmacıoğlu, Gülşen Sönmez, Naci Bayraktar, Hasan Budak, Bedri Akyel, Yusuf Tuna, İsmet Acar, Mehmet Can Belet ve Gül Vatansever yer aldı. (s)

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here