AK Parti Milletvekilleri Kardeş Gazetemiz Yeni Emek’i ziyaret etti

18
TBMM İçişleri Komisyon Başkanı Tekirdağ AK Parti Milletvekilleri T.
Ziyaeddin Akbulut, Prof Dr. Necip Taylan, Tekirdağ İl Başkanı Soner
Çizen, Malkara AK Parti İlçe Başkanı Bulut Yıldırım, İl Genel Meclis
Üyesi İbrahim Becerir, Yönetim Kurulu Üyesi  Hakan Aras ve Belediye
Başkan Yardımcısı Hasan Eğilmez,  şirketimiz bünyesinde Tekirdağ’ın
Malkara ilçesinde yayınlanmakta olan kardeş gazetemiz Yeni Emek’i
ziyaret ettiler.

HABER MERKEZİ
TBMM İçişleri Komisyon Başkanı Tekirdağ AK Parti Milletvekilleri T. Ziyaeddin Akbulut, Prof Dr. Necip Taylan, Tekirdağ İl Başkanı Soner Çizen, Malkara AK Parti İlçe Başkanı Bulut Yıldırım, İl Genel Meclis Üyesi İbrahim Becerir, Yönetim Kurulu Üyesi  Hakan Aras ve Belediye Başkan Yardımcısı Hasan Eğilmez,  şirketimiz bünyesinde Tekirdağ’ın Malkara ilçesinde yayınlanmakta olan kardeş gazetemiz Yeni Emek’i ziyaret ettiler.
Yeni Emek Gazetesi’ne yapılan ziyarette misafirleri; Gazetenin İmtiyaz Sahibi Elmas Cankurt, Yazı İşleri Müdürü Aydın Ataseven, Sayfa Editörü Bahar Esgar ve Muhabir Murat Yayın karşıladılar.
Tekirdağ AK Parti Milletvekili T. Ziyaeddin Akbulut meclisin 10 günlük bir resmi tatile girmesi dolayısı ile Tekirdağ il merkezinde ve ilçe ziyaretlerde bulunduklarını belirtti. Akbulut yaptığı açıklamasında; “Malkara’da yaptığımız gezide yapılan hizmetleri gördük, vatandaşları dinledik. Ziyaretlerimizdeki asıl amacımız vatandaşlarımızı aydınlatmak halkın sorunlarını dinlemek. Gerçekleştirdiğimiz ziyaretlerde karşılaştığımız intibalar çok iyi.
* Akbulut’tan Üreticilere Müjde!..
Köylülerimiz ile yaptığımız sohbetlerde desteklemelerin artık zamanında ödendiğini şu ana kadar da buğday desteklerinin tamamının ödendiğini öğrendik, üreticilerimize de Mazot ve Gübre Desteği’nin Şubat ayın da ödeneceği müjdesini verdik” dedi.
* “Haziran seçimleri daha iyi olacak”
Akbulut; “İktidarımız tarafından yürütülen ekonomi, istikrarın Türkiye genelinde benimsendiğini ifade ederek; Haziran seçimlerinde tek parti halinde iktidara geleceğiz. Şu anda kamuoyunda yapılan anketlerde oy oranının %46’larda olduğunu bunun zamanla daha da artıracaklarını” dile getirdi.
* Malkara’da OSB (Organize Sanayi Bölgesi)
Malkara’da en fazla karşılaşılan sorunlardan bir tanesinin Malkara Organize Sanayi Bölgesi olduğunu kaydederek, “OSB’nin üzerinde duracağız. Malkara’nın bu sorununu en kısa zamanda hep birlikte çözeceğiz” dedi.
* Malkaralılara Huzurevi
Ziyaret sırasında; “Milletvekili Prof. Dr. Necip Taylan Malkaralılara güzel bir haberim var. Bunu sizin aracılığınız ile duyurmak istiyorum. Malkara’da Huzurevi açılmasında son aşamalara geldik. Bu konu ile ilgili Devlet Bakanı Aliye Kavaf ile görüştük. Huzurevi ile ilgili en büyük problemimiz yer temini idi. Bu konuyu da çözüme kavuşturduk ve Hayrabolu yolu üzerinde karara vardık. Huzurevi hayatımızın gerçeği haline geldi.
Bizler Malkara’da ciddi problemlerin çözümü için ağır işlerin altına girdik. Yapılan işler büyük yatırımlar. Bizler seçim öncesinde mırıldandıklarımızı tek tek hayata geçiriyoruz. Malkara’da başlanan TOKİ inşaatı en geç 3-4 ay içerisinde tamamlanacak.
* 200 Konutluk TOKİ Projesi
Yapımı halen devam eden ve kısa sürede tamamlanacak TOKİ Projesi’nden sonra yine Gazibey Mahallesi gelir düzeyi düşük vatandaşlarımıza yönelik 200 konutluk ve orta gelirli düzeyli vatandaşlarımız için 550 konutluk orman manzaralı bir yere TOKİ projemiz var.
* “Güzel şeyler yapıyoruz bize yürüyün be desinler”
Bizler iktidar partisi olarak vatandaş ayrımı yapmadan hizmetlerimiz ile her kesime ulaşmaya çalışıyoruz. Bizlerin asıl amacı güzel işler yapmak. Malkara bize sahip çıkarsa bizlerde Malkaralılar bizim için yapacağını yaptı iş başa düştü artık. Bize yapılanların altında kalmayız” dedi.
Yeni Emek Gazetesi İmtiyaz Sahibi Elmas Cankurt’un Milletvekili Taylan’a yönelttiği Malkara OSB Bölgesi’nin işlerlik kazandırılması için gelinen son aşama nedir? sorusuna karşı Taylan; “Bilindiği gibi Sanayi’nin belirli bir işlerlik sırası vardır.  Bu konu ile Sanayi ve Ticaret Bakanı ile görüştük. Görüşmeler sonrasında Malkara Organize Sanayi Bölgesi Gıda İhtisas Sanayi Bölgesi’ne çevrildi. Bu da İstanbul Sanayisi’ni tetikledi. Organize Sanayi Bölgesi’nde en önemli unsurlardan bir tanesi çevre faktörüdür. Malkara’mızda bu faktör zamanında ihmal edilmiş. Kısacası Malkara OSB’nin yeri beğenilmiyor” cevabını verdi.
OSB ile ilgili olarak T. Ziyaeddin Akbulut’ta; “Bizler iktidara geldiğimizde yer seçimi yapılmıştı. Fakat birçok eksiklikler bulunmaktaydı. Konu ile İlgili olarak Bakan Ali Coşkun’a yarım kalan işlerin bitirilmesi talebimizi ilettik. Ve gerekli ödenek aktarıldı” açıklamasında bulundu.
Gazeteye gerçekleştirdikleri ziyaret sonrasında AK Parti Milletvekili Prof. Dr. Necip Taylan ile T. Ziyaeddin Akbulut çeşitli ziyaretlerde bulunmak için Malkara’dan ayrılarak Hayrabolu’ya gittiler. (s)

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here