AK Parti Milletvekili Gürşan “Milletten kopmayacağız”

9
Ak Parti Kırklareli Milletvekili Avukat Şenol Gürşan "Milletten kopmayacağız, meclis çalışmaları dışında hep seçim bölgemde olacağım" dedi.
Vahit İŞBAŞARAN
LÜLEBURGAZ
Milletvekili Gürşan Lüleburgaz Ak Parti İlçe binasında basın toplantısı düzenledi. Basın toplantısına Ak Parti İl Başkanı Emin Tunç, Lüleburgaz İlçe Başkanı Ahmet Yılmaz ve yönetim kurulu üyeleri, Ahmetbey Belediye Başkanı Ünal Kaymaz, Sakızköy Belediye Başkanı Naci Tarım, Sinanlı Belediye Başkanı Ali Alkan, İl Genel Meclisi Üyesi İsmail Dağcı katıldı.
Milletvekili Gürşan yaptığı konuşmada şunları söyledi.
"Seçim konuşmalarım sırasında sık sık ilimize gelerek vatandaşlarımla görüşeceğimin sözünü vermiştim. Salı günü yemin törenini yapıp yeniden seçim bölgeme geldim. Meclis çalışmalarımızın dışında devamlı olarak seçim bölgemde bulunacağım. Milletimizden kopmayacağız. Seçim sonrası ilk toplantıyı Lüleburgaz’da yapıyorum. Başbakanımız üçüncü ve ustalık dönemi başladı. 13 Haziran’da yüzde 50 ile iktidar olacağımızı söylemiştim ve oldu. Milletimiz bizi yanıltmadı. 2 vatandaşımızdan birinin reyini alarak tek başımıza iktidar olduk. Ak Parti rekor kırarak bir ilki gerçekleştirmiştir. Ak Parti 7 bölgeden de galibiyet ile çıktı. Dinsel, etkin ve bölgesel milliyetçilik yapmayacağız demiştik. Biz bir bölgenin değil 74 milyon insanın partisiyiz. Bundan mutluluk duyuyorum. Türkiye Ak Parti ile istikrara kavuştu. Türkiye İstatistik Kurumu ilk çeyrekteki büyüme oranını açıkladı. Büyüme hızı yüzde 11 olarak açıklandı. 2023 yılında Türkiye olarak dünyanın 6. ekonomisi haline geleceğiz. Bu hedeflere ulaşacağız. Milletimiz muhalefete 2, bize bir milletvekilliği verdi. Onlar soru önergesi vermekten başka bir şey yapamaz. Millet iradesine saygılıyız" dedi.
Hak ve hukuktan yana olduklarını belirten Gürşan "CHP’li milletvekilleri mecliste yemin etmediler, boykot ettiler. Kılıçdaroğlu çark etme başıdır. Bizi kez daha haklı çıkardı. İyi ki başbakan olmamış. Yoksa ele güne rezil olurduk. CHP milletvekilleri yemin etmeyerek milleti boykot ettiler. Millet sizi boykot edesiniz diye meclise göndermedi. Millet size 2015 yılında yapılacak olan seçimlerde gerekli cevabı verecektir" dedi.
Basın toplantısından sonra Milletvekili Gürşan ve beraberindekiler ilk önce Lüleburgaz İş Adamları Derneği (LİAD)’ni ziyaret etti. Gürşan, derneği gelişinde Başkan Cengiz Konca, Başkan Yardımcıları Özer Büyükkurt ve Talat Yılmaz, yönetim kurulu üyeleri Özkan Gürbüz, Suat Kayalı ve Hasan Hamiş tarafından karşılandı.
Ziyaret sırasında konuşan Gürşan, "Milletimiz bize temsil yetkisi verdi. En iyi şekilde yerine getireceğiz" dedi.
LİAD Başkanı Cengiz Konca’da şunları söyledi. "Trakya’nın gelişmesi için yaptığımız hizmet çalışmalarını, sizlerle de yapacağız. Taş taş üzerine koymanın faydalarını biliyoruz" dedi.
Milletvekili Gürşan, daha sonra beraberindekiler ile birlikte Lüleburgaz Kaymakamı Cemalettin Yılmaz’ı ziyaret ettiler.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here