AK Parti Milletvekili Aday Adayı Dalaman, Bürge’yi ağırladı

17
Adalet ve Kalkınma Partisi (AK Parti) Kırklareli Milletvekili Aday
Adayı Zeynep Banu Dalaman, Bayrampaşa Eski Belediye Başkanı, AK Parti
İstanbul 2. Bölge Milletvekili Aday Adayı Bürge’yi ağırladı.

HABER MERKEZİ
Adalet ve Kalkınma Partisi (AK Parti) Kırklareli Milletvekili aday adayı Zeynep Banu Dalaman akademik görevi gereği yürüttüğü Türkiye Araştırmaları Merkezi Başkanı olarak Siyaset Akademisi’nde Türkiye’nin önde gelen iş, siyaset, sanat ve sivil toplum temsilcilerini ağırlamaya devam ediyor. Bu haftaki konuğu ise Kırklareli’li siyaset adamı, üst üste 4 defa rekor oylarla Bayrampaşa Belediye Başkanı seçilen ve 2011 Genel Seçimleri’nde AK Parti İstanbul 2. Bölge Milletvekili Aday Adayı olan Hüseyin Bürge oldu.
Çocuklarıyla beraber programa katılan, Kırklareli’ne bağlı Çeşmeköy doğumlu olan Bürge, Siyaset Akademisi’nde gençlerle kendisini buluşturan Zeynep Banu Dalaman’a teşekkürlerini ifade ederken, Siyaset Akademisi’nde de ilk belediye başkanı olduğu günden günümüze kadar yapmış olduğu yerel belediyecilik hizmetlerini, başarı öykülerini gençlerle paylaştı.
Hüseyin Bürge; “Siyasetçinin realist olmasını tercih ederim, unutulmamalıdır ki belediyecilikte çok çalışanlar ve üretenler başarılı olurlar. İş yapmaya niyetlenenlere zaman yetmez, iyi işler yaparsanız en iyi ödülü de yaptıklarınız noktasında alırsınız. Siz kendinize güvenirseniz size zor görünen işler karşınızda erir. 1995’te Recep Tayyip Erdoğan’ın açtığı Yerel Yönetimler Okulu AK Parti’nin belediyeciliğinin güçlü olmasını sağlamıştır. Biz de bu yolda önemli çalışmalara imzamızı attık” dedi.
Siyaset Akademisi dersi sonrası kendisini kırmayarak programa konuk olan Bayrampaşa Belediyesi Eski Başkanı ve 24. Dönem İstanbul 2. Bölge Milletvekili Aday Adayı olan Hüseyin Bürge’ye teşekkür eden Zeynep Banu  Dalaman; ”İnşallah belediyecilikte meyvelerin en güzellerini veren Hüseyin Bürge Başkanımızı Vekil olarak, onun ötesinde Bakan olarak da göreceğiz ve kendisinin hizmetlerinden millet olarak faydalanacağız” dedi.
Ders sonrasını teşekkür plaketini Hüseyin Bürge’ye takdim eden Zeynep Banu Dalaman konuğunu kapıya kadar uğurladı. (s)

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here