AK Parti Kırklareli Teşkilatları’na Eğitim verildi

11
Adalet ve Kalkınma Partisi (AK Parti) Kırklareli İl Başkanlığı tarafından AK Parti Gaziosmanpaşa Kurucu İlçe Başkanı Yavuz Subaşı’nın konuşmacı olarak katıldığı “Teşkilat İçi Eğitim Semineri” düzenlendi.
HABER MERKEZİ
10 Haziran 2012 Pazar günü 10.00-12.00 saatleri arasında Kırklareli Üniversitesi Kültür Merkezi’nde düzenlenen Eğitim Semineri’ne; AK Parti Kırklareli Milletvekili Av. Şenol Gürşan, AK Parti Kırklareli İl Başkanı Hüslen Terkin, AK Parti Merkez İlçe Başkanı Hamit Orakçı, AK Parti Kadın Kolları Başkanı Hazel Yolgiden, AK parti Kırklareli Gençlik Kolları Başkanı Ömer Faruk Akkol, Belediye Başkanları, İl Genel Meclisi Üyeleri, Belediye Meclisi Üyeleri ile yönetimlerde görev alanlar katıldı.
Düzenlenen programın açılış konuşmasını yapan AK parti Kırklareli İl Başkanı Hüsmen Terkin, katılımın az olmasından dolayı duyduğu üzüntüyü dile getirerek, Türkiye’de 2 kişiden 1 kişinin oy vererek yüzde 50 ile iktidar olan bir partinin seminerin verildiği bu salona sığmaması gerektiğini belirtti. Eğitimin çok önemli olduğuna vurgu yapan Terkin, siyaset yapan herkesin bu konuda mutlaka eğitim alması gerektiğini ve bilinçli siyaset yapılmasının önemine değindi.
Daha sonra konuşma yapan AK parti Kırklareli Milletvekili Av. Şenol Gürşan’da İl Başkanı Hüsmen Terkin’in dile getirdiği konunun yanında olduğunu ve seminere yönetimde yer alan herkesin mutlaka katılması gerektiğini ifade etti. Bilinçli ve eğitimli siyaset yapmanın önemine de değinen Gürşan, AK parti’nin 2014 yılında yapılacak olan Yerel Seçimler’de Kırklareli’de alınmadık Belediye bırakmayacağını, bunun içinde tüm teşkilat mensuplarının üye kaydı başta olmak üzere kapı kapı dolaşarak AK parti’yi anlatmalarını istedi. Bazen bu çalışmalar sırasında tepkilerinde olabileceğini dile getiren Gürşan, siyasetçinin bu tepkileri de göze alması gerektiğini ve bu tepkileri sağduyulu ve sakin bir şekilde karşılamalarının çok önemli olduğunu ifade etti.
Yapılan konuşmaların ardından AK Parti Gaziosmanpaşa Kurucu İlçe Başkanı Yavuz Subaşı tarafından verilen “Teşkilat İçi Eğitim Semineri”ne geçildi. (s)

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.