AK Parti Kırklareli Milletvekili Ahmet Gökhan Sarıçam’dan yeni yıl mesajı;

12
AK Parti Kırklareli Milletvekili Ahmet Gökhan Sarıçam’dan yeni yıl mesajı;

Adalet ve Kalkınma Partisi Kırklareli Milletvekili Ahmet Gökhan Sarıçam, yeni yıl dolayısıyla oldukça anlamlı bir mesaj yayımladı. Sarıçam mesajında “Aydınlık yarınlara ulaşmak ve gelişmiş bir ülkede yaşamak için millet olarak el birliğiyle çalışmalı ve kendimize inanmalıyız” dedi.

Milletvekil Ahmet Gökhan Sarıçam mesajında şunları kaydetti;

“Üzüntüler ve sevinçlerle bir yılı daha geride bırakıyor, yepyeni bir yıla umutla, heyecanla giriyoruz. Yeni yılın ülkemize, milletimize ve tüm insanlığa barış, huzur ve mutluluk getirmesini diliyorum. Yaşadığımız acılar, üzüntüler ve olumsuz gelişmelerin yanı sıra geride bıraktığımız yıl, Türkiye için büyük değişimlerin yaşandığı iz bırakan bir tarih kesiti oldu. Milli irademizin sembolü olan Türkiye Büyük Millet Meclisi’nin aldığı her karar, ülkemizin daha demokratik ve özgür bir yapıya kavuşmasını sağladı.

2008 yılında başlayıp tüm dünyayı sarsan ekonomik kriz 2009’da da devam etmekle birlikte, iktidarımızın yaptığı atılımlar ve disiplinli çalışmalar sayesinde ülkemizin üzerindeki kara bulutlar dağıldı ve kabus dolu günler artık geride kaldı. Yakalanan ekonomik istikrarla birlikte kendine güvenen, dış politikada etkin bir Türkiye’yi herkes görmeye başladı.

Her ne kadar bazı kesimler destek vermese de, bazı provakatif  eylem ve söylemlerde bulunanlar olsa da, ülkemizin barışı ve esenliğini amaç edinen "kardeşlik projesi" için ilk adımlar 2009’da atıldı. Savaşla, silahla ve terörle beslenen bir dünyanın yerini, insanlığın ortak zenginlikleri olan barış, demokrasi, özgürlükler ve dayanışmanın alması en büyük arzumuzdur.

Her yeni yılla birlikte umutlar tazelenir ve iyimser beklentiler artar. Kalkınmış, müreffeh ve daha özgür bir Türkiye’de yaşamak hepimizin ortak dileğidir. Ülkemizin sahip olduğu genç ve dinamik nüfusu, girişimcileri, köklü kurumları, sivil toplum örgütleri ve her alandaki zengin potansiyeli, idari ve siyasi mekanizmaya umut ve güç vermektedir. Büyük Önder ATATÜRK’ün gösterdiği çağdaş uygarlık yolunda hızla ilerleyen Türkiye, kalkınarak güçlenmeyi sürdürecek; dünyanın önde gelen gelişmiş ülkeleri arasında hak ettiği yeri mutlaka alacaktır.

Aydınlık yarınlara ulaşmak ve gelişmiş bir ülkede yaşamak için millet olarak el birliğiyle çalışmalı ve kendimize inanmalıyız. Bu duygu ve düşüncelerle, Kırklarelili hemşehrilerim başta olmak üzere tüm vatandaşlarımızın yeni yılını en içten dileklerimle kutluyor, yeni yılın herkese sağlık, huzur ve başarı getirmesini diliyorum.”

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here