AK Parti Kırklareli Merkez İlçe’den İtfaiye personeline ziyaret

16
Adalet ve Kalkınma Partisi (AK Parti) Kırklareli Merkez İlçe Başkanlığı, Kırklareli Belediyesi İtfaiye Müdürlüğü’nü ziyaret etti.
HABER MERKEZİ
İtfaiye Haftası kapsamında 28 Eylül 2012 Cuma günü AK Parti Merkez İlçe Başkanı Hamit Orakçı ve Yönetim Kurulu Üyeleri Şükrü Özdemir, Bahadır Erdoğan ve Kırklareli Belediyesi eski İtfaiye Müdürü Remzi Yazman, itfaiye personeline ziyarette bulundu.
Vardiya personelinin itfaiye haftasını kutlayan Orakçı ve beraberindekiler, itfaiye personelinin sıkıntılarını dinledi.
Tüm-Bel-Sen İşyeri Temsilcisi ve Vardiya Amiri Şenay Düzyol, İtfaiye Müdürlüğü ve yapılan çalışmalar hakkında çeşitli bilgiler vererek, itfaiyeciliğin bir meslek olması gerektiğini söyledi. 
İtfaiyeciliğin zor olduğuna dikkat çeken Düzyol, her meslekte olduğu gibi itfaiyecilikte de meslek hastalıklarını oldukça fazla olduğunu söyledi. Düzyol, İtfaiyecilerin canları pahasına vatandaşların can ve mallarını kurtarmak için mücadele ettiklerini anlattı.
Eski itfaiye müdürü Remzi Yazman ise, Kırklareli itfaiye müdürlüğü personelinin tamamını tanıdığını, zor şartlar altında çalıştıklarını belirtti. Kırklareli İtfaiye Müdürlüğü’ndeki tüm personelin çalışmalarından son derece memnun olduğunu belirten Yazman;
“Ben burada müdürlük yaptığımdan dolayı arkadaşlarımızın tamamını tanıyorum. Hepsi görevinde son derece başarılı. Vatandaşların can ve mallarını kurtarmak pahasına canlarını tehlikeye atıyorlar. Yani ateşe karşı geliyorlar. Bu kolay ve herkesin yapabileceği bir durum değil. Onları canı gönülden tebrik ediyorum. her ne kadar buradan ayrılmış olsam da kendilerini ziyaret etmeye çalışıyorum ve onların çalışmalarını yakından takip ediyorum. Her biri bir yangına gittiklerinde sanki kendi evleri yanıyormuş, yanan eşyaların kendi eşyalarıymış gibi içeri de mahsur kalan kişiler varsa sanki kendi yakınları gibi hareket ederek, onları kurtarmak için hayatlarını hiçe sayıyorlar. Herkese çalışmalarında başarılar diliyorum” dedi.
AK Parti Kırklareli Merkez İlçe Başkanı Hamit Orakçı’da tüm itfaiye personeli ile tek tek yakından görüşerek sıkıntılarını dinledi. Sıkıntıların en kısa zamanda giderilmesi için gerekli çalışmaları yapılacağını belirtti. (Ufuk Ertop)

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.