AK Parti Kırklareli Il Teşkilatı, Dünya Engelliler Günü’ne yönelik bir basın açıklaması yaptı

9
AK Parti Kırklareli Il Teşkilatı, Dünya Engelliler Günü’ne yönelik bir basın açıklaması yaptı

3 Aralık Dünya Engelliler Günü dolayısıyla bir basın açıklaması yapan AK Parti Kırklareli Il Teşkilatı, hükümetin 2010 yılında engellilere yönelik yoğunlaştırılmış projelerinden de bahsetti.

Dün saat 16:00’da Il Teşkilatı’nda yapılan basın açıklamasına AK Parti Kırklareli Il Başkan Yardımcısı Şeref Sağlık, Merkez Ilçe Başkanı Hamit Orakçı ve merkez ilçe yönetim kurulu üyeleri katıldı.

Şefer Sağlık yaptığı basın açıklamasında, AK Parti hükümetinin engellileri yılın sadece belli günlerinde değil, 365 gün gündeminde tuttuğunu ifade etti.

AK Parti’nin kuruluşundan bu yana özürlüler ile ilgili çalışmalar yaparak, politikalar ürettiğini kaydeden Sağlık, bu amaçla parti bünyelerinde Özürlüler Koordinasyon Merkezi’nin (ÖKM) kurulduğunu hatırlattı.

Sağlık, açıklamasında; “Cumhuriyet tarihimizde ilk defa bizim hükümetimiz döneminde özürlülük alanında yaşanan sorunlara kapsamlı ve çağdaş çözümler getiren 5378 sayılı Özürlüler Kanunu çıkarılmıştır. Özürlüler Yasası, özürlü vatandaşlarımız için de tam anlamıyla bir hayat olmuş, milyonlarca vatandaşımız yasanın somut getirilerinden bizzat faydalanır hale gelmiştir.” diye konuştu.

Basın açıklamasında hükümetin özürlülerle ilgili gerçekleştirdiği önemli düzenlemeleri de başlıklar halinde sıralayan Sağlık, 2010 yılında da Başbakan’ın talimatıyla kamu kurum ve kuruluşlarında % 3 oranında özürlü çalıştırma zorunluluğu çerçevesinde açıkta bulunan 38 bin 192 özürlü kontenjanına alım gerçekleştirileceğini açıkladı.

Şeref Sağlık açıklamasının sonunda; “AK Parti olarak özürlü vatandaşlarımızın Dünya Özürlüler Günü’nü yaptıklarımıza ve yapacaklarımıza bakarak kutlar, özürlü vatandaşlarımıza hayatın hep sevinç, mutluluk ve kolaylıklar getirmesini dilerim.” dedi.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.