AK Parti Kırklareli İl Başkanlığı’nın yeni yönetimi basınla iftarda tanıştı

69
Kılavuz; “Genel Başkanımız 10 Ağustos’ta Cumhurbaşkanı olacak”
* Adalet ve Kalkınma Partisi (AK Parti) Kırklareli İl Başkanlığı düzenlediği iftar yemeği ile yeni yönetimi basınla tanıştırdı. 
* Kılavuz; “Genel Merkezimiz ile yapılan istişareler neticesinde Lüleburgaz, Vize ve Pınarhisar İlçe Teşkilatlarımızda değişikliğe gidilmiştir. Bu kapsamda Lüleburgaz İlçe Başkanlığı’na Cüneyt İleri, Pınarhisar İlçe Başkanlığı’na İbrahim Erdem Çobanoğlu ve Vize İlçe Başkanlığı’na Hasan Basri Korkmaz getirilmiştir. Pınarhisar ve Vize ilçe Başkanlarımız Yönetim Kurulları’nı oluşturarak çalışmalara başlamışlardır.”
* Kılavuz; “26 Temmuz 2014 Cumartesi günü Genel Başkan Yardımcımız Teşkilat Başkanımız Süleyman Soylu’yu ilimizde ağırlayacağız. Pehlivanköy ve Karahalil Belediyeleri’ni ziyaret ettikten sonra saat 17.00’de Üniversitemizin Kültür Merkezi’nde partimizin İl Danışma Meclisi’ni icra edeceğiz”
HABER MERKEZİ
Adalet ve Kalkınma Partisi (AK Parti) Kırklareli İl Başkanlığı düzenlediği iftar yemeğiyle Basın mensuplarıyla buluştu. Yeni İl Yönetim Birim Başkanları ve Yeni İl Yönetimin tanıtıldığı iftar yemeğine Kırklareli’de görev yapan Yerel ve Ulusal Basın Mensupları katıldı. 24 Temmuz Perşembe günü Cafe 288’de gerçekleştirilen iftar yemeğinden sonra basın mensuplarına bir açıklama yapan AK Parti Kırklareli İl Başkanı Ahmet Zeki Kılavuz, ilk olarak Basın mensuplarının “24 Temmuz Dünya Basın Bayramı”nı kutladı.
Kılavuz yaptığı açıklamasında yeni İl Yönetimi Birim Başkanlarını şu şekilde açıkladı;
“Siyasi ve Hukuk İşleri Birim Başkanı Selahattin Minsolmaz, Teşkilatlanma Birim Başkanı Aykut Yeşiltepe, Seçim İşleri Birim Başkanı Erol Başaataç, Yerel Yönetimler Birim Başkanı Mehmet İkizlerli, Ekonomik İşleri Birim Başkanı, Özcan Çifti, AR-GE Birim Başkanı Hakan Erbilgin, Dış İlişkiler Birim Başkanı Can Bahçıvanoğlu, İl Sekreter Birim Başkanı Serap Kayraklık, Sosyal İşler Birim Başkanı İlhan Kemal Kısa, Tanıtım ve Medya Birim Başkanı Filiz Çalışkan, Halkla İlişkiler Birim Başkanı Hayati Güler, Mali ve İdareler Birim Başkanı Seyfi Güler” 
İl Yönetimi Birim Başkanlarının isimlerini açıkladıktan sonra gündeme ilişkin bir konuşma yapan Kılavuz, AK Parti Genel Merkezi tarafından Türkiye’de 24 il ve 400 İlçe Teşkilatı’nda değişikliğe gidildiğini söyledi.
Yapılan değerlendirmeler sonucunda Lüleburgaz, Pınarhisar ve Vize ilçe yönetimi ile Kırklareli İl Yönetimi’nin yeniden oluşturulduğunu söyleyen Kılavuz’un yaptığı konuşmada şunları kaydetti;
“Bildiğiniz üzere bugün 24 Temmuz Dünya Basın Bayramı günü. Bu anlamlı günde sizlerle birlikte olmanın mutluluğunu yaşıyor ve Dünya Basın Bayramınızı tebrik ediyorum. Konuşmamın başında Filistin’de yaşanılan insanlık dramına değinmeden edemeyeceğim. Mübarek Ramazan ayını idrak ettiğimiz bugünlerde Filistin’de yaşanılan insanlık dışı olayları lanetliyoruz. Bu olaylara bazı ülkelerin seyirci kaldığını görmek bizleri daha da dehşet içerisinde bırakmaktadır. Sizlerin vesilesi ile Filistin halkının yanında olduğumuzu bir kez daha yineliyor olayların müsebbibi olan İsrail’i şiddet ve nefretle kınıyoruz. 
30 Mart 2014 tarihinde yapılan Mahalli İdareler seçiminden sonra ülke genelindeki tüm Teşkilatlarımız AK Parti Genel Merkezi tarafından değerlendirilmeye alınmıştır. Genel Merkezimiz ile yapılan istişareler neticesinde Lüleburgaz, Vize ve Pınarhisar ilçe teşkilatlarımızda değişikliğe gidilmiştir. Bu kapsamda Lüleburgaz İlçe Başkanlığına Cüneyt İleri, Pınarhisar İlçe Başkanlığına İbrahim Erdem Çobanoğlu ve Vize İlçe Başkanlığına Hasan Basri Korkmaz getirilmiştir. Pınarhisar ve Vize ilçe Başkanlarımız yönetim kurullarını oluşturarak çalışmalara başlamışlardır. Lüleburgaz ilçe Başkanımız da yönetim kurulu oluşturma çalışmalarına devam etmektedir. Ramazan Bayramına kadar bu çalışmaların tamamlanacağı düşüncesindeyiz. Yeniden yapılanma sürecinde İl Yönetim Kurulumuzda bazı değişikliklere gittik. Yeni Yönetim Kurulumuz Temmuz Ayı başında teşekkül ettirilerek çalışmalara başlamıştır. Yeni Yönetim Kurulumuz şu isimlerden oluşmaktadır; Ahmet Zeki Kılavuz, Abdullah Kandemir, Ahmet Azay, Ahmet Taylan, Aliş Biçer, Aykut Yeşiltepe, Can Bağçıvanoğulları, Çınar Tiri, Dilek Arslan, Özcan Çiftçi, Emre El, Engin Karabulut, Filiz Çalışkan, Hakan Erbilgin, Halil Raif Doğan, Hatice Denktaş, Hayati Gürer, İbrahim Erol Başataç, İlhami Cebelli, İlhan Kemal Kısa, İlhan Erpak, İlker Özben, Kamil Millidere, Kaan Algur, Mehmet İkizlerli, Mehmet Emin Doğu, Murat Akbaş, Muzaffer Gümüşten, Neriman Babat, Öner Yılmaz, Sebahattin Baş, Selahattin Minsolmaz, Serap Kayraklık, Seval Demir, Seyfi Güler, Süleyman Duman, Şenay Ülgen, Tarık Akın, Turgay Kaplan, Zafer Süpürgeci.
* “Genel Başkanımız Recep Tayyip Erdoğan Cumhurbaşkanı olacak”
Yönetim Kurulumuz kendi içerisinde görev dağılımını yapmış ve ilçelerimiz ile birlikte çalışmalara başlamıştır. 10 Ağustos 2014 tarihinde çok önemli bir seçime şahitlik yapacağız. Cumhur’un Başkanını seçmesine tanıklık edeceğiz. Vereceğimiz oylar ile bu tarihi dönüşüme katkı sunacağız. Ülkemizi kuşatan vesayet anlayışı ve statüko 13 yıllık iktidarımızda ciddi biçimde gücünü kaybetmiştir. İşte Yeni Türkiye Yolunda Demokratik-Müreffeh-Öncü Ülke sloganıyla çıkmış olduğumuz bu yolda Genel Başkanımız Başbakanımız Recep Tayyip Erdoğan’ı Cumhurbaşkanı seçerek statükonun ve vesayetçi anlayışın sonunu hep birlikte getireceğiz. Allah yolumuzu açık eylesin. Yapılacak olan seçimler ile ilgili teşkilat çalışmalarımız devam etmektedir. İl Başkan Yardımcımız Selahattin Minsolmaz İl Yönetim Kurulumuz tarafından aynı zamanda Seçim Koordinasyon Merkezi Başkanımız olarak görevlendirilmiştir. SKM Başkanımızın Başkanlığında çalışmalarımız yoğunlaşarak devam edecektir. 26 Temmuz 2014 Cumartesi günü Genel Başkan Yardımcımız Teşkilat Başkanımız Süleyman Soylu’yu ilimizde ağırlayacağız. Pehlivanköy ve Karahalil Belediyelerini ziyaret ettikten sonra saat:17,00 de Üniversitemizin Kültür Merkezinde partimizin il danışma Meclisini icra edeceğiz. Sonrasında engelli ailelerini ziyaret edip Festival Alanı’ndaki iftar alanında vatandaşlarımız ile birlikte iftar edeceğiz. 
Değerli Basın mensupları uzun bir aradan sonra sizlerle birlikte olmanın mutluluğunu yaşamaktayız. Bu akşam sizlerin fazla vaktini almayacağım. Ancak sizlere aktarma gereken birçok konu bulunmaktadır. İnşallah bundan sonraki süreçte daha sık bir araya gelerek karşılıklı görüş alış verişinde bulunabiliriz. Ancak şu hususu burada sizlere aktarma gereği hissediyorum. Biz bir siyasi partiyiz. Siyasi partilerin yapılanması Siyasi Partiler Kanununda ve partilerin tüzüklerinde belirlenmiştir. Özellikle parti tüzükleri ve bu tüzükle bağlantılı olarak çıkarılan teşkilat yönetmelikleri partilerin organlarının çalışma sistematiğini belirler. Partimizde AKBİS denilen bir yazılım ve iletişim sistemi bulunmaktadır. Bu sistem sayesinde il teşkilatı olarak ilçe ve belde teşkilatlarımızın yapmış olduğu tüm faaliyetleri tetkik edebilmekteyiz. Yine İl Başkanlığımızın yapmış olduğu tüm çalışmalar bu sistem sayesinde Genel Merkezimiz tarafından takip edilmektedir. Dolayısıyla Teşkilatımızın her türlü faaliyetinden Genel Merkezimizin haberi olmaktadır. Az önce de ifade ettiğim üzere 10 Ağustos 2014 seçimleri statükonun tam anlamıyla tarihe gömüleceği bir tarihtir. AK Parti iktidarı ile birlikte artık gazete manşetleri ile Hükümet belirleme devri sona ermiştir. Gündemi gazete manşetleri değil siyasi irade temsilcileri belirlemektedir. Ancak Ülkemizdeki bu değişim ve gelişimin bazı kesimlerce halen tam olarak algılanamadığını üzülerek görmekteyiz. Bizim topluma ve muhataplarına tavsiyemiz ülkemizdeki değişimi iyi gözlemlemeleridir. Türkiye eski Türkiye olmayıp gazete manşetleri ile değişimi sağlayamazsınız. Hepinizi Yeni Türkiye’yi daha iyi anlamaya çağırıyorum. Bu akşamki iftar davetimize iştiraklerinizden dolayı teşekkür ediyor bu vesile ile sizlerin şahsında tüm vatandaşlarımızın mübarek Ramazan Bayramları’nı kutluyorum.” (Kadir Sinici) 

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here