AK Parti Kırklareli İl Başkanlığı “Özel” Öğrencileri unutmadı

45
Çiler; “Bu çocuklar sadece ailelerin değil hepimizin sınavı”
Çiler; “Bu çocuklar sadece ailelerin değil hepimizin sınavı”
HABER MERKEZİ
Adalet ve Kalkınma Partisi (AK Parti) Kırklareli İl Sosyal İşler Başkanlığı’nın düzenlediği Eğitim Uygulama Okulu ziyaretine AK Parti Kırklareli İl Başkanı Alper Çiler, Sosyal İşler Başkanı Serap Kayraklık ve İl Başkanlığı Yönetim Kurulu Üyeleri katıldı. Ziyarette Başkan Çiler ve Ekibi Öğrencilerle tek tek ilgilenerek hediyeler verdi. 
Başkan Çiler ve Kayraklık açıklamalarda bulundular. Özürlü annesi olan ve çocuğunun da eğitim gördüğü okulda Sosyal İşler Başkanı Kayraklık Konuşmasında şunları kaydetti;
“Bu Çocuklar özel çocuklar diğer çocuklardan daha çok ilgi alaka istiyor. Biz engelli anneleri çocuklarımızın biz vefat edersek ne yapacaklarını düşünüyoruz. İşte bu okullar ile bu kaygımızı aşacağız burada çocuklar temel ihtiyaçlarını karşılayacak şekilde eğitiliyor. Bizde parti ve teşkilat arkadaşlarımız ile bu okullara ayrı ilgi gösteriyoruz yaşanan sorunları hep birlikte aşacağız. Partimizin yeni yönetimi olarak bu çocukların, okulları, öğretmenleri ve ailelerinin her zaman yanındayız.” 
AK Parti Kırklareli İl Başkanı Alper Çiler ve ekibi Özel Eğitim ve Uygulama Merkezi’ni ziyaretinde öğrenci ve aileleri ile konuştu.  Öğrenciler ve aileleri ile tek tek ilgilenen Başkan Çiler; “Sizin dertleriniz sıkıntılarınız bizim derdimiz sıkıntımızdır Bunları hep birlikte aşacağız ben ve ekibim her zaman yanınızdayız.” 
Özel Eğitim ve Uygulama Merkezi Müdürü Göksel Baytok AK Parti Ekibi’ne okul hakkında bilgiler verdi. Baytok, okul biraz daha büyük olsa öğrencilere daha iyi hizmet verebileceklerini ifade ederek,” Okulumuzda şuanda bir toplantı salonumuz eksik. Kırklareli’de özel öğrencilerimiz çok olduğu için okulumuzun bize küçük geliyor. Babaeski’de görev yaparken orada ki okulumuzda bize küçük geliyordu. Bu durumu bakanlığımıza ve Sayın Vekilimiz Şenol Gürşan’a ilettik kısa bir süre sonra ek bina için ödenek çıktı. Kısa zaman içinde okulumuza ek bina yaparak öğrencilerimize daha iyi eğitim vermeye başladık. Bu çocuklar özel çocuklar, diğer öğrenciler ile karşılaştırılmaması ve karıştırılmaması lazım. Devletimiz son zamanlarda engelli vatandaşlara ve öğrencilere yönelik yatırımlar arttırdı” diye konuştu.
Okul Müdürü Baytok’un sıkıntılarını dinleyen Çiler, isteklerini not alarak kısa zaman içerisinde gerekli olan yerlere ileteceğinin altını çizerek; “Bu tarz okulları es geçmek insanlık ayıbıdır. Biz her zaman engelli öğrencilerimizin ve vatandaşlarımızın yanında olduk ve olmaya da devam edeceğiz. Bu çocuklar ailenin değil onları tanıyan herkesin sınavı” dedi.
Yapılan karşılıklı konuşmaların ardından AK Parti Kırklareli İl Başkanı Alper Çiler ve ekibi çocuklara hediyelerini dağıttı. (Selçuk Vurucu)

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here