AK Parti Kırklareli İl Başkanı Emin Tunç:“Kırklareli’deki bütün belediyelere talibiz”

28
Adalet ve Kalkınma Partisi (AK Parti) Kırklareli İl Başkanı Emin Tunç; “Önümüzde Yerel Seçimler var ve AK Parti olarak biz Kırklareli’deki bütün belediyelere talibiz. Çünkü AK Parti’nin Belediyelerdeki ustalığını bütün herkes biliyor” dedi.
HABER MERKEZİ
Adalet ve Kalkınma Partisi (AK Parti) Kırklareli İl Başkanı Emin Tunç, İlçe Kongreleri’nin 3 Aralık 2011 Cumartesi günü Demirköy ilçesinde başlayacağını ifade etti.
Kasım ayı itibariyle çalışmaların başladığını ifade eden Tunç;
“Partimizin 4. Olağan Kongre takvimi çalışmalarımız Kasım ayı itibariyle başladı. Bununla ilgili öncelikli olarak İlçe Kongreleri yapılacak. Kongre tarihleri ilçelerin görüşü alınarak İl Başkanlığımızca belirleyip onay için Genel Merkez’e gönderdik ve onay aldık. Bu süreç içerisinde delege tespit çalışmalarını yaptık. Bu ilçelerden aldığımız görüş ile İl Başkanlığımız tarafından planlanan İlçe Seçimleri’ne öncelikli olarak 3 Aralık 2011 Cumartesi günü Demirköy’den başlayacağız.
Gerekli çalışmalar bitti ve İlçe Seçim Kurulu’na başvurular yapıldı. Biz genel olarak ilçelerde haliyle partimiz bünyesine yeni arkadaşlar seçilecek. Daha şevkli ve daha hızlı bir şekilde çalışmalara başlayacaklar. Çünkü önümüzde Yerel Seçimler var ve AK Parti olarak biz Kırklareli’deki bütün belediyelere talibiz. Çünkü AK Parti’nin Belediyelerdeki ustalığını bütün herkes biliyor. İnşallah belediyeleri alırsak, yerel yönetimler bakımından büyük hizmetler yapacağız. Bunun için yoğun bir tempo ile çalışıyoruz” dedi.
Lüleburgaz ilçesinde belde kongreleri olması dolayısıyla ilçe kongresinin 8 Ocak 2012 Cumartesi günü yapılacağını ifade eden Tunç, kongre takvimini şu şekilde sıraladı;
3 Aralık 2011 Cumartesi günü Demirköy ilçesinde 15 asil ve 15 yedek, 4 Aralık 2011 Pazar günü Kofçaz ilçesinde 5 asil ve 15 yedek, 10 Aralık 2011 Cumartesi günü Pehlivanköy ilçesinde 15 asil ve 15 yedek, 11 Aralık 2011 Pazar günü Vize ilçesinde 20 asil ve 20 yedek, 17 Aralık 2011 Cumartesi günü Pınarhisar ilçesinde 15 asil ve 15 yedek, 18 Aralık 2011 Pazar günü Babaeski ilçesinde 25 asil ve 25 yedek, 25 Aralık 2011 Pazar günü Kırklareli Merkez İlçe’de 25 asil ve 25 yedek, 8 Ocak 2012 Cumartesi günü Lüleburgaz ilçesinde 30 asil ve 30 yedek seçimi yapılacak.” (ue)

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here