AK Parti Kırklareli Belediye Başkan Adayı Selahattin Minsolmaz’a İstanbul’dan destek

13
Topbaş; “Bilgi ve birikimimiz ile Minsolmaz’ın yanındayız”

HABER MERKEZİ
30 Mart’ta yapılacak olan Mahalli İdareler Seçimi dolayısıyla seçim çalışmaları kapsamında Trakya Turu’na çıkan Sağlık Bakanı Dr. Mehmet Müezzinoğlu ve İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş Kırklareli’ye gelerek Sivil Toplum Kuruluşları temsilcileri ve Partililerle bir araya geldiler.
21 Mart 2014 Cuma günü Paşa Cafe’de saat 10.00’da başlayan istişare toplantısına; Sağlık Bakanı Dr. Mehmet Müezzinoğlu, İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş, AK Parti İstanbul Milletvekili Hüseyin Bürge, AK Parti İstanbul Milletvekili Gülay Dalyan, AK Parti Kırklareli Milletvekili Şenol Gürşan, AK Parti Kırklareli İl Başkanı Ahmet Zeki Kılavuz, AK Parti Kırklareli Belediye Başkan Adayı Selahattin Minsolmaz, AK Parti Eski Kırklareli Milletvekili Ahmet Gökhan Sarıçam, Sivil Toplum Kuruluşları Temsilcileri ve partililer katıldı.
* Kılavuz; “Kırklareli’de ve diğer ilçelerimizde son derece iddialı bir durumdayız”
Toplantını açılış konuşmasını yapan AK Parti Kırklareli İl Başkanı Ahmet Zeki Kılavuz, 30 Mart’ta yapılacak seçimlerde tüm kademelerin çok iyi çalıştığını belirterek şunları kaydetti;
“Teşkilatımız olarak inandığımız ve bu inanç doğrultusunda bütün çalışmalarımızı sarf ettiğimiz 30 Mart’ta yapılacak olan yerel seçimlerle ilgili, bütün kademelerimiz çok yoğun çalışmalar içersinde. Bu çalışmalar neticesinde Allah’ın izniyle bugün Kırklareli’de ve diğer ilçelerimizde son derece iddialı bir durumdayız.  Bize şuna kadar desteklerini esirgemeyen Sağlık Bakanımıza, değerli Milletvekillerimize ve bugün kendi seçim çalışmalarını bırakarak aramıza teşrif eden İstanbul Büyük Şehir Belediye Başkanımız Kadir abimize teşekkür ederim.”
* Topbaş; “Bugün seçimler münasebetiyle Türkiye’de maalesef bir farklı atmosfer ortaya çıktı”  
İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş, Türkiye’nin 12 yıldır ciddi adımlar atığını, tek başına düşen gelir 10 doların üstene çıktığını ve enflasyonun tek haneli rakamlara düştüğünü söyleyerek şunları kaydetti;
“Bugün Nevruz ateşini tekrar yaktığımız, gönülleri ısıttığımız, birlik ve beraberliğimizi ve barışa giden yolu oluşturmaya çalıştığımız güle günlerden bir tanesi. Bizler büyük bir milletiz, bin yıllık tarihimiz var bu topraklarda ve medeniyetler kurmuş ve dünyaya iz bırakmış ecdadın torunlarıyız. Günümüz dünyamızda artık küresel köy denmekte hudutların sanal hale geldiği dönemde yaşamaktayız. Böyle bir süreçte insanları adeta insanların kaderleri birbirine bağlı duruma geldi. Bütün coğrafyalarda, yönetimlerde, ülkelerde her bireyin ve idarecinin dünyanın barışta ve geleceğine katkı sunma arzusu içersinde olması gerekmektedir. Türkiye son 12 yılda ciddi mesafeler aldı. Yurt dışında bulunduğum dönemlerde hatta Birleşik Milletlerdeki görevim sırasında devamlı sorgulanmakta bu nasıl başarıldı, Türkiye’deki istikrarlı yönetimin bir yansıması olduğunu her yerde söylemekteyiz. Bugün seçimler münasebetiyle Türkiye’de maalesef bir farklı atmosfer ortaya çıktı. bu birazda Türkiye’nin geleceğini karartmak isteyenler, kazanımları yok ettirmek isteyenler, istikrarı bozmak isteyenlerinde içinde olduğu bir oyun olarak görmekteyiz. Tek başına düşen gelir 10 bin doların üstüne çıkmış, Enflasyon tek haneli rakamlarda, işsizlik oranı nüfus artmasına rağmen  % 9’larda. Türkiye’de bu istikrar bozulursa yarınlar nasıl olur bunu kestirmek mümkün değil. Hizmeti kimden alıyorsak, yerel yönetimlerde dışarıda hangi atmosfer olursa olsun siyasi kimliklerimiz, beklentimiz, fikirlerimiz ne olursa olsun yerelde güvendiniz insanla yürümek zorundayız. Devleti, şehrin geleceğini, şehirleri, kendi geleceğinizi, çocuklarınızın geleceğini emanet edeceğiniz insanların arayacağınız vasıflar olmalıdır. Fatih cami yapıldığında Amerika kıtası henüz keşfedilmemişti, çok daha ileri bir yönetim tarzı olan ve dünyaya farklı yansımaları olan bir milletin evlatları ve bireyleriyiz. İkinci dünya savaşına girmedik Japonya, Almanya girdi ve bugün geldiği nokta ortada. Biz yeni yeni toparlanmaya çalışıyoruz böyle bir süreçteyiz. Bugünkü durum bizim kaderimiz değil, hak ettiğimiz yerde değiliz daha çok ciddi mesafeler almamız gerekiyor. Burada daha farlı bir Kırklareli, gelişen dünya şartlarında daha medeni, daha doğru yaşam alanları oluşturmak, içilebilir bir suya kavuşabilmek adına burada çok değerli kardeşimizi Selahattin Minsolmaz’ı burada Belediye Başkan olarak görürsek biz bütün bilgi ve deneyimlerimizi kendisine ile paylaşılacağız.
* Minsolmaz; “10 yıllık süreç içersinde toplum artık değişim özlemini, sözle değil fiil ile göstermeye başladı”
Toplantıda bir konuşma yapan AK Parti Kırklareli Belediye Başkan Adayı Selahattin Minsolmaz 1924 yılından beri vilayet olan ilin en büyük sorunun içme suyu olduğunu belirterek şunları kaydetti;
“İlimiz bir serhat şehri. 15 Milyon İstanbul ile Türkiye’nin yaklaşık ekonomisinin %40’nı taşıyan İstanbul ile 450 milyonlu nüfustan oluşan Avrupa Birliği’nin arasında Türkiye’deki en değerli kara parçalarından bir tanesi. 1924’ten bire vilayet olan, yaklaşık 90 yıldır Belediye geçmişi olan bir il merkezinde şehir beklentisinin belediyecilikten sadece nerdeyse içme suyunun temiz akması, insanımızın abdest alırken, bulaşığını yıkarken, çamaşırını yıkarken ve kulanım suyu anlamında bile tedirgin olduğu suyun bu yüzyılda hala belediyecilikten bir beklenti olarak olması kent açısından çok üzücü olduğunu düşünüyorum. İnsanımızın canına tak eden 10 yıllık süreç içersinde toplum artık değişimi özlemini, sözle değil fiil ile göstermeye başladı. Dereköy Sınır Kapısı’ndan, Bulgaristan’a açılan bir Türkiye’nin Avrupa Birliği’nden girdiğinde ilk kapıyız. Kentimizin gerek şehir imarı, gerekse yollarımız, kaldırımlarımız ve diğer tüm belediyecilik hizmetleri ile ilgili maalesef yeterli hizmeti alamadığımız, artık toplumun, sivil toplumun, kentteki kanaat önderlerin ve tüm tarafların malumu.”
* Müezzinoğlu; “30 Mart akşamı Trakya farklı bir bayramı yaşayacak”
Sağlık Bakanı Dr. Mehmet Müezzinoğlu İstanbul’un bütün sorunları 1-2 yıl içersinde çözüldü, şimdi Selahattin Minsolmaz’la bu vizyona ihtiyacı olduğunu belirterek şunları kaydetti;
“Türk Hükümeti paradan altı sıfırı atılma kararı aldığında enflasyon artacak Türkiye krize girecek, Türkiye’nin ekonomisi bozulacak manşetler atıldı. Bunu kimler attı, kıt akıllılar attı, kimler attı kıt vizyonlu inanlar attı. Recep Tayip Erdoğan ne dedi? Bu milletin zenginlikleri ve imkanları bu millete yeterde artar bile, milletin imkanlarını millete sunmak gerekir dedi. 2004 yılında İstanbul Büyükşehir belediyesini aldığında İSKİ iflas etmişti. Bir sürü yolsuzluk, milletin imkanlarını birilerine peşkeş çeken bir anlayış vardı. Suyu akmayan İstanbul’a Kırklareli’den su getirdi. Istranca Dağları’ndan su getirdi. Hani İstanbul’un imkanları kıttı? Merkezi iktidarın tüm engellerine rağmen bunu başardı. İstanbul’un bütün sorunlarını 1-2 yıl içinde değiştirip dönüştürdü. Şimdi Trakya’da Kırklareli’ni Selahattin Minsolmazla bu vizyona ihtiyacı var. Bu Halkın vizyonu geniş Yerel Yönetimlere ihtiyacı var. İnşallah bunu Trakya’nın tüm illerinde başaracağız. 30 Mart akşamı Trakya farklı bir bayramı yaşayacak. Kırklareli bu değişime hazır ben bunu görüyorum. Kurulduğumuz günden bugüne hep milletle yürüdük, İkincisi AK Parti milletin ortak değerlerinin temsilcisidir. Üçüncü olarak biz milletin ortak hedeflerinin ve ortak hayallerinin öncülüğünü yapıyoruz. Büyük Önder Mustafa Kemal Atatürk’ün bize vasiyet olarak bıraktığı Türkiye’yi muasır medeniyetlerin üzerindeki yerlere taşıyoruz. Başbakanımız Ak Parti’yi kurduğunda ikinci paragraf olarak dedi ki; “Biz bu partiyi kurarken belirli güç odaklarına, sermayeye, medyaya güvenerek kurmadık. Kendimize inandık, milletimize güvendik, milletimizle beraber yola çıkıyoruz.” Bizde kurulduğumuzdan beri bu sözlerin gereğini yapıyoruz. Bu milletin hakkını hukukunu asala güç odaklarına, kapalı kapılar ardındaki güç odaklarına, birilerinin milletin imkanlarını başka yönlere çekmesine müsaade etmedik. Başbakanımız bu partiyi kurduğunda “Türkiye’de artık hiçbir şey eskisi gibi olmayacak” dedi ve bunu yaşıyoruz. Sağlık Bakanı olarak soruyorum on bir yıl önce olduğumuz koşullarla, bugün geldiğimiz konum eskisi gibi mi? Bu konuda çağ atladık. Bu milletin hizmetindeyiz ve İnşallah milletle beraber bu yolculuğumuz.”
Toplantının sona ermesinden sonra Sağlık Bakanı Dr. Mehmet Müezzinoğlu, İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş, AK Parti Kırklareli Belediye Başkanı Adayı Selahattin Minsolmaz seçim otobüsüne binerek Kırklareli halkını selamladılar. Sağlık Bakanı Dr. Mehmet Müezzinoğlu, İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş daha sonra Edirne’ye hareket etmek üzere ilimizden ayrıldılar. (Kadir Sinici)

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here