AK Parti Kadın Kolları’ndan Aşure ikramı

14
Kırklareli AK Parti Kadın Kolları Başkanlığı tarafından Muharrem Ayı dolayısıyla vatandaşa Aşure ikram edildi. Kırklareli Valiliği otopark girişinin karşısında yapılan aşure ikramına vatandaşların yoğun ilgisi gözlerden kaçmadı.
HABER MERKEZİ
AK Parti Kadın Kolları İl Yönetimi’nde görevli bayanlarında desteği ile 7 Aralık 2011 Çarşamba günü Kırklareli Valiliği yanın¬da ikram edilen aşurelere vatan¬daşlar büyük ilgi gösterdi. Lüleburgaz Kadın Kolları’nın da destek verdiği aşure dağıtımı saat 13.00’da yapıldı. 
AK Parti Kadın Kolları Başkanı Hazel Yolgiden ikram edilen aşureler hakkında yaptığı açıklama¬da şu ifadelere yer verdi; 
“İslam Tarihi’nde dönüm noktası olaylara tanıklık eden Muharrem Ayı, pay¬laşmanın, şükretmenin ve bereketin adı olan Aşure Günü’nün ilahi bereket ve feyzinin yanı sıra, Rabbani ihsan ve keremin coştuğu ve bollaştığı bir aydır. Muharrem Ayı, zulme boyun eğmeyen, adaletin ve doğruluğun yanından ayrılmayan Peygamberimizin sevgili torunu Hz. Hüseyin’in Kerbela’da şehit edilmesi hüznünü de barındırmaktadır.” dedi. Yaşanan olayın tüm Müslümanların ortak acısı olduğunu sözlerine ekleyen Yolgiden, “Biz bu acılarda nasıl birleşebiliyorsak, sevinçte de birleşebilmeliyiz. Barışın insanlık yaşamında hüküm sürmesi ve yeni Kerbela’ların yaşanmaması için birbirimizi daha iyi anlamalıyız. Bugün bütün insanlarımıza düşen önemli görevlerden biri, bu tür müessif olay¬lardan ibret almak, dersler çıkarmak, birlik ve beraberliğimizi zedeleyecek her türlü olumsuz tutum ve davranışlardan kaçınmaktır” açıkla¬masında bulundu.
Yolgiden; “Bu duygu ve düşüncelerle, başta Hz. Hüseyin ve Kerbela şehitleri olmak üzere tüm şehitlerimizi rahmetle anıyor, mil¬letimizin barış, huzur, güven, saygı ve sevgi içerisinde yaşamasını temenni ediyorum. İnsan yaşamının ne kadar kıymetli olduğunu bu olayla daha iyi anlamalı ve daha iyi anlatmalıyız” dedi. (cs)

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here