AK Parti itirazına cevap bekliyor

15
* Kırklareli Merkez İlçe Seçim Kurulu’ndan Adalet ve Kalkınma Partisi (AK Parti) Kırklareli İl Başkanlığı tarafından 30 Mart’ta yapılan Mahalli İdareler Seçimleri’nde kullanılan oy pusulalarında ciddi anlamda yanlışlıkların olduğu gerekçesi ile 01 Nisan 2014 Salı günü verilen itiraz dilekçesi ile ilgili karar gazetemizin baskıya girdiği saatlerde henüz AK Parti Kırklareli İl Başkanlığı’na ulaştırılmamıştı.

HABER MERKEZİ
01 Nisan 2014 Salı günü saat 14.15 sıralarında Adalet ve Kalkınma Partisi (AK Parti) Kırklareli İl Başkanlığı tarafından 30 Mart’ta yapılan Mahalli İdareler Seçimleri’nde kullanılan oy pusulalarında ciddi anlamda yanlışlıkların olduğu gerekçesi ile itiraz dilekçesi Kırklareli Merkez İlçe Seçim Kurulu’na AK Parti Kırklareli İl Başkanı Av. Ahmet Zeki Kılavuz, AK Parti Merkez İlçe Başkanı Hamit Orakçı ve parti yöneticileri tarafından verilmişti.
Verilen itiraz dilekçesi ile ilgili karar verilmek üzere 02 Nisan 2014 Çarşamba günü saat 15.00’te toplanan Kırklareli Merkezi İlçe Seçim Kurulu sırasında Adalet ve Kalkınma Partisi (AK Parti) Kırklareli Milletvekili Av. Şenol Gürşan, AK Parti Kırklareli İl Başkanı Av. Ahmet Zeki Kılavuz, AK Parti Kırklareli Merkez İlçe Başkanı Hamit Orakçı, parti yöneticileri ve partililer Kırklareli Adliye Binası önünde toplandılar. AK Parti’ye gönül ve oy verenler attıkları sloganlarla haklarının yenildiğini ve sayımın tekrardan yapılarak haklarının geri verilmesini istediler.
AK Parti Kırklareli Milletvekili Av. Şenol Gürşan ve parti yöneticileri gün içerisinde yaptıkları açıklamalarında, seçimlerde kullanılan oyların tekrardan sayılması veya geçersiz sayılan oyların tekrardan sayılması şeklinde verdikleri dilekçenin olumsuz olarak cevaplandırılması durumunda Kırklareli İl Seçim Kurulu’na bir dilekçe vereceklerini buradan da olumsuz bir sonuç çıkması durumunda Yüksek Seçim Kurulu’na konuyu götürerek hakların arayacaklarını belirttiler. Yüksek Seçim Kurulu’ndan çıkacak sonuca da saygılı olacaklarını ifade ettiler.
İtiraz Dilekçesi’nin görüşülmesi ile birlikte sloganlar atan grubu parti yöneticileri sakinleştirerek, dağılmaları konusunda uyardı. Aksi takdirde haklı oldukları bir durumda haksız duruma düşebileceklerini ifade ederek AK Parti’ye gönül ve oy verenlerin dağılmalarını istediler. Kendilerine alınacak sonucu ileteceklerini söylediler. Bu söylemlerin ardından toplanan grup olaysız bir şekilde Kırklareli Adliye Binası önünden dağıldı.
Adalet ve Kalkınma Partisi (AK Parti) Kırklareli İl Başkanlığı tarafından 30 Mart’ta yapılan Mahalli İdareler Seçimleri’nde kullanılan oy pusulalarında ciddi anlamda yanlışlıkların olduğu gerekçesi ile 01 Nisan 2014 Salı günü Kırklareli Merkez İlçe Seçim Kurulu’na itiraz dilekçesi verilmişti. Gazetemizin baskıya girdiği saatlerde verilen dilekçeye olumlu yada olumsuz bir cevabın AK Parti Kırklareli İl Başkanlığı’na daha ulaşmadığı bilgisi edinildi. (Savaş Eskici) 

 

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here