Ak Parti İlçe Kongresinde rekabet

46
Faruk CEYLAN
farukceylan39@gmail.com
15 Kasım’da yapılacak olan Ak Parti Merkez İlçe kongresinde rekabet hızlandı. Sağlam kaynaklardan aldığım bilgiler Merkez İlçe kongresinde  Hamit Orakçı, Ali Taşkın, Murat Taner Gündüz, Kayahan Türköz, Salim Küçük, Barış Teksin ve Hayati Gürer’in  aday olacağını işaret ediyor. 
Ak Partide adaylık için ismi geçenlerin dışında ismi geçmeyenlerinde olduğu  ve  aday sayısının olarla ifade edildiğini iddia edenlerde var. 
Yapmış olduğum görüşmeler  Murat Taner Gündüz ‘ün  en fazla destek gören adayların başında geldiğini gösteriyor. 
Ak parti cephesinde ki söylemler sonrası Murat Taner Gündüz ile ofisinde bir görüşme yaptım ama Murat ser verdi, sır vermedi ve adaylık konusunda net bir açıklama da bulunmadı. Konuşma aralarında istemese de  Başkan olma arzusunu belirten  cümleleri yakalamama  rağmen kendisine  resmen adayım dedirtmem mümkün olmadı. 
Refah Parti Gençlik kollarında siyasete başlayan Gündüz, ardından Fazilet Partisi Gençlik Kollarında görev almış.  Gençlik Kollarından Fazilet Partisi Merkez İlçe Yönetim Kurulu üyeliğine oradan da  Saadet Partisi kurucu İl üyeliğine gelmiş. Murat Taner Gündüz 2004 yılında Saadet Partisi Kırklareli Belediye Başkan adayı olarak seçimlere girmiş. 
Genç yaşında siyasetin içinde yoğrulan Gündüz,  Numan Kurtulmuş’un HAS partiyi kurmasıyla  Kırklareli Has Parti İl Başkan Yardımcılığı görevine getirilmiş.  Siyasette Numan Kurtulmuş ile devam eden yolu Numan Kurtulmuş’un Ak Partiye geçmesi ile Ak Parti de devam etmiş. 
Genç yaşına rağmen siyasette çeşitli evrelerden geçmiş, tabiri caiz ise mutfağından gelmiş  Murat Gündüz çevreden gördüğü ilgiden memnun ama adaylık konusunda suskun..
Neden suskun? Aslında biraz geçmişe gittiğimizde sorunun  cevabını bulmak mümkün.  Hamit Orakçı, Alper Çiler Merkez İlçe Başkanlık yarışını hatırlayanlar Murat’ın neden suskun olduğunun cevabını bulacağını umuyorum. 
Ak Parti de öyle birden fazla adayla seçim yapılması çok alışılmış bir şey  değil. Seçilecek olan Genel Merkezce belirlenir ve mümkünse  ikinci bir aday adaylığını açıklayamaz. Sistem bu. Açıklarsa başına bir şey mi gelir? Alper Çiler’in başına gelen gelir…
Ak Parti Merkez İlçe Kongresinde çok sayıda adayın gönlünden Başkan olmak geçse de büyük ihtimalle seçim tek adayla yapılır diye düşünüyorum. Bu da Başkanlığa  gönüllü olanlarla onları destekleyen partilileri nasıl etkiler? Bekleyip göreceğiz..

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.