Ak Parti Il Başkanı Yurdaer Ulus’un Dünya Insan Hakları Günü mesajı

19
Ak Parti Il Başkanı Yurdaer Ulus’un Dünya Insan Hakları Günü mesajı

Ak Parti Il Başkanı Yurdaer Ulus 10 Aralık Dünya Insan Hakları Günü dolayısıyla bir mesaj yayımladı. Ulus, yayımladığı mesajda insanlar arasında hiçbir ayrımın olmadığını vurgulayarak şunları söyledi:

“Türkiye’de 6 Nisan 1949’da onaylanan Insan Hakları Evrensel Beyannamesi, tüm insanların hiçbir ayrım gözetmeksizin yalnızca insan oluşlarından dolayı eşit, hür ve onurlu yaşama hakkına sahip olmalarını garanti altına almıştır. Insan hakları bütün insanlığın ortak değeri, bütün uygar ülkelerin ortak paydasıdır. Insanlar arasında hiçbir zaman gözetmeksizin onlara hür, eşit bireyler olarak insan onuruyla bağdaşan tarzda muamele etmek, insan hakları kavramının özüdür. Insan hakları, çağdaş uygar toplumun temelidir. Insan hakları demokrasinin vazgeçilmez unsurudur.

Insan haklarına saygı, günümüzde tüm çağdaş ve demokratik ülkeler için temel ilke haline gelmiştir. Bu ilke hem uluslararası insan hakları sözleşmeleri hem de anayasalarca güvence altına alınmıştır. Bu anlamlı günde tüm vatandaşlarımızın gününü kutlar saygılar sunarım.”

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here