AK Parti Il Başkanı Yurdaer Ulus: “Bir toplumun gelişmişlik göstergesi toplumda engellilere sunulan imkan ve hizmetlerle ölçülür”

20
AK Parti Il Başkanı Yurdaer Ulus: “Bir toplumun gelişmişlik göstergesi toplumda engellilere sunulan imkan ve hizmetlerle ölçülür”

AK Parti KIrklareli Il Başkanı Yurdaer Ulus Dünya Engelliler günü dolayısıyla bir mesaj yayımladı. Yayınlamış olduğu mesajda engelli vatandaşların geleceğe güvenle bakabilmesi için bütün bireylerin üstüne düşen herşeyi yapması gerektiğini vurguladı. Ulus, engelli bireylere karşı toplumsal duyarlılığın artmasının zorunlu olduğunu dile getirdi. Yurdaer Ulus mesajında şunlara yer verdi: “Engelliler toplumumuzun bir gerçeğidir. Engelli ailelerin ve engelli bireylerin geleceğe daha güvenle bakabilmelerini sağlamak için herkese düşen görevler vardır.

Engellilerin eğitiminden sağlığa, iş ve meslekin rehabilitasyonuna, kültür ve sanata, spor ve kent standartlarının iyileştirilmesine, ulaşımdan psikolojik ve sosyal desteğe, bireysel ve aile danışmanlığı hizmetlerinden gerektiğinde sürekli bakıma kadar var olan sorunlarının çözümü için kamu kurum kuruluşlarının, belediyelerin, yerel yönetimlerin, sivil kuruluşlarının ve toplumda yaşayan her bireyin kendisine düşen sorumluluğun bilincine varması ve sosyal duyarlılık anlayışıyla hareket etmesi zorunludur. Nüfusunun önemli bir bölümü engelli olan ülkemizde komşusunun engelli çocuğunun çıkardığı gürültü yüzünden engelli ailesi ile kavga edenlere kendilerinin de birer engelli adayı olduğu bilincinin verilmesi önem taşımaktadır. Engellilerin sorunlarına toplumsal duyarlılığın artması dileğiyle herkese engelsiz aydınlık yarınlar diler ve saygılar sunarım.”

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here