“AK Parti Bayrağı’nı Kırklareli’nin her yerine dikeceğiz”

14
* Adalet ve Kalkınma Partisi (AK Parti) Kırklareli İl Başkanlığı tarafından düzenlenen iftarlı İl Danışma Kurulu Toplantısı’nda konuşan Milletvekili Av. Şenol Gürşan, Kırklareli’nin her yerine AK Parti Bayrağı’nı dikmek için tüm teşkilat mensuplarını vargüçleri ile çalışmaya çağırdı.

HABER MERKEZİ
Adalet ve Kalkınma Partisi (AK Parti) Kırklareli İl Danışma Kurulu Toplantısı 27 Temmuz 2013 Cumartesi günü akşamı düzenlenen iftar yemeği ile birlikte gerçekleştirildi
Kırklareli Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği Düğün Salonu’nda düzenlenen iftar yemeğine; AK Parti Kırklareli Milletvekili Av. Şenol Gürşan, AK Parti Kırklareli İl Başkanı Av. Ahmet Zeki Kılavuz, AK Parti Kırklareli Kırklareli Kadın Kolları Başkanı Hazel Yolgiden, AK parti Kırklareli Gençlik Kolları Başkanı Ömer Faruk Akkol, Merkez ve İlçelerin Teşkilat Başkanları, AK Partili Belediye Başkanları ile teşkilat üyeleri katıldı.
* “Önümüzdeki seçimler büyük önem arz ediyor”
Kur’an-ı Kerim Tilaveti’nin ardından okunan Akşam Ezanı ile birlikte oruçlar açıldı. İftarın yapılmasını ardından programda ilk konuşmayı AK Parti Kırklareli İl Başkanı Av. Ahmet Zeki Kılavuz yaptı.
AK Parti Genel Merkezi tarafından alınan karar gereği İl Danışma Kurulu Toplantıları’nın düzenlenen iftarlarda yapıldığını ifade eden Kılavuz şunları kaydetti: “Bu seçimler hem ilimiz hem teşkilatımız için büyük önem arz ediyor. Bunun içinde AK Parti Kırklareli Teşkilatları olarak çok çalışmalıyız. Kırklareli’deki tüm Belediyeleri almalıyız” dedi.
* “Teşkilatlarımız Ramazan Ayı’nı iyi değerlendirmelidir”
AK Parti Kırklareli İl Teşkilatı tarafından düzenlenen iftar yemeğinde hep birlikte oruç açmanın mutluluğunu ve hazzını yaşadığını ifade eden AK Parti Kırklareli Milletvekili AV. Şenol Gürşan’da programda yaptığı konuşmasında önümüzdeki yıl ve daha sonraki yıl yapılacak olan seçimlerin önemine değinerek şunları kaydetti:
“Allah bu güne kadar tuttuğumuz oruçları kabul etsin. Ramazanın bereketinden güzelliğinden bolluğundan merhametinden hep birlikte istifade ettik istifade etmeyi de sürdürüyoruz. Ramazan gerçekten bir bolluk ve bunun yanında manevi yönden de bir zenginlik, bu iftar sofraları ve teravih namazı vesilesiyle insanlar birbirleriyle sohbet etme birbirleriyle görüşme, kalabalık kitleleri birleştirme açısından çok hayırlı bir ay. Aynı zamanda teşkilatlarımız açısından da ramazanın önemli olduğunu burada belirtmek istiyorum. Ramazanı teşkilatlar iyi bir şekilde değerlendirilmesi gerektiğini düşünüyorum çünkü ramazanda insanları bir arada bulma imkânımız var aynı zamanda gönüllerin ve kalplerin yumuşadığı bir ortam herkesin birbiriyle diyalog içerisinde olduğu bir ortam birde önümüzdeki sürecide göz önüne alırsak özellikle teşkilatlarımız için söylüyorum. Önümüzde yerel bir seçim süreci başlayacak. Bu seçimler hem ilimiz hem teşkilatımız için büyük önem arz ediyor.”
* “Önümüzdeki seçimler geçmiş dönem seçimlerinden de büyük önem taşıyor"
2014 yılı Mart Ayı’nda yapılacak olan Yerel Seçimler’in ardından aynı yıl Ağustos Ayı’nda yine Türkiye’nin kaderini belirleyecek çok önemli bir seçim olduğunu belirten Vekil Gürşan; “İlk defa millet kendi Cumhurbaşkanını kendisi seçecek. Yine 2015 yılında hem ilimiz hem de partimizi için önemli bir seçim var. Dolayısıyla bu üç seçime hazırlanmanın bir adımı olarak ramazan aynı en bereketli en faydalı en istifadeli bir şekilde geçirmemiz gerektiğini düşünüyorum. Allah’a şükürler olsun ramazan ayı başından beride geçen sene başlattığımız sokak iftarları hakikaten çok faydalı ve verimli oldu. Bu sene de önce Kırklareli Merkez’de arkasından Vize’de,  Pınarhisar’da, Babaeski’de son olarak Lüleburgaz’da aşağı yukarı yirmi bine yakın insanla birlikte olduk, insanlar samimiyetimizi anladı. Koyduğumuz sandalyeler insanlara yetmedi. Alanlar AK Partiye dar geldi. Teşkilatla birlikte vatandaşları, esnafı ziyaret ettiğimizde bizlere olan olumlu tepkilerini gördüm. Bu da şunu gösteriyor özellikle Trakya’da AK Parti’nin yerel seçimlerle birlikte ivmesini daha da arttıracağını düşünüyorum. Bunu esnaflardan anlayabiliyoruz. Esnaflar tansiyonu ölçen insanlardır. Ama Allah’a şükürler olsun, çok olumlu tepkiler aldık. Önümüzdeki seçimler bizim için önemli. Yerel seçimler belki geçmiş dönem seçimlerinden de büyük önem taşıyor” dedi.
* “Kırklareli hak ettiği hizmetleri alamıyor”
Yerel hizmetler anlamında Kırklareli’nin gerekli hizmetleri almadığını iddia eden Vekil Gürşan; “Gidin Anadolu’nun en ücra köşelerindeki AK Partili beldelerine bakın görün. Bırakın Anadolu’yu yanı başımızdaki AK belediyelere bir bakın. Sinanlı, Pehlivanköy Belediyeleri’ni görün. Büyük hizmetler yapıldığını görebiliyorsunuz. AK Parti belediyecilikte bir markadır. Ben inanıyorum. Kırklareli il merkezi olmak üzere bütün ilçelerde AK partinin iddialı olduğunu, belediyeyi almaya gücü olduğunu ben kalben inanıyorum. İnanlar benim peşime düşünler, teşkilatımızın peşine düşünler. Seçimlerin sonuna kadar büyük bir mücadele verelim inşallah buraya AK Parti bayrağını buraya dikelim” dedi. (Savaş Eskici)

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.