AK Parti Babaeski Gençlik Kolları seçim startını verdi

20
* Adalet ve Kalkınma Partisi (AK Parti)  Babaeski Gençlik Kolları Babaeski İlçe Binası’nda gündemdeki konuları görüşmek üzere bir toplantı gerçekleştirdi.
HABER MERKEZİ
Adalet ve Kalkınma Partisi (AK Parti) Babaeski Gençlik Kolları İlçe binasında yaptığı ve Kırklareli İl Gençlik Kolları Başkanı Ömer Faruk Akkol’un da katıldığı toplantı ile seçim startını verdi.
Babaeski İlçe Binasında yapılan toplantıya Adalet ve Kalkınma Partisi Kırklareli İl Gençlik Kolları Başkanı Ömer Faruk Akkol ve Başkan Yardımcısı Murat Baltalı İle İlçe Gençlik Kolları Başkanı Yiğit Uyumaz ve Yönetim Kurulu Üyeleri’nin yanında parti üyeleri katıldı.
Toplantının açılış konuşmasını yapan AK Parti Kırklareli İl Gençlik Kolları Başkanı Ömer Faruk Akkol; “Allahın izniyle sizlerle bu akşam burada buluştuk. Hepiniz toplantımıza hoş geldiniz. Biliyorsunuz yerel seçimler öne alındı. Bizlerde şimdi buradan yani Babaeski’den seçim startını vermiş oluyoruz. Gençlik Kolları olarak bizler seçime hazırız. Allahın izniyle bizler Kırklareli’ni, Babaeski’yi ve Lüleburgaz’ı kırmızıçizgiden çıkarıp saflarımıza katacağız. Onun içinde çalışmalarımıza hemen bu akşamdan olmak üzere başlayacağız.
Biliyorsunuz ülkemizin en büyük sorunu PKK sorunudur. Bu sorun AK Parti ile başlamadı bu sorun çok daha önceleri vardı. Bunu AK Parti’ye mal etmek çok yanlıştır. Bilindiği üzere PKK terör örgütü her gün can almakta ve şehitler vermekteyiz. Son günlerde Kırklarelili bir polis kardeşimizde şehit edildi. Bizler Kırklareli’nden 5 otobüs Sultan Çiftliği’nde bulunan şehit polisimizin evine gittik ve acılarını paylaştık. Bu olay onun ölümü değildi onun düğün günüydü. Biliyorsunuz Hakkari İl Başkanımız PKK’nın elinde neden bizim başkanımız onların elinde biliyor musunuz çünkü bizler AK Parti olarak onlarla mücadele eden bizleriz de onun için. Hükümetimiz ve silahlı kuvvetlerimiz bunlarla gerekli mücadeleyi veriyorlar artık PKK can çekişmeye başladı bile. PKK artık bir ülke sorunu oldu. Bizler Kırklareli’nde PKK ile ilgili bir seminer vermeyi düşünüyoruz. Doğu ve Güneydoğu’nun yerel durumunu halkımıza anlatmak gerek oralarda ki dağa şartlarında nasıl mücadele edilmesi gerektiğini halkımıza anlatacağız. Muhalefetteki partiler bu PKK konusunda hükümetimizi eleştiriyorlar ama ellerini de taşın altına koymuyorlar. Bizler AKP Hükümeti olarak iktidara geldiğimiz günden beri bu ülke için çok şeyler yaptık. Bakın çok yakın bir zamanda üniversitelerden harçları kaldırdık. Eğitim sistemimizi kökten değiştirdik. 4+4+4 Sistemi’ni getirdik ve kapatılan İmam-Hatip Okullarımızın açılmasını sağladık. Meslek Liseleri’nin sorunlarını çözdük artık onlarda istedikleri üniversiteye girebilecekler. Daha önceleri uygulanmakta olan 8 yıllık mecburi eğitim sistemi bir çile idi artık bu durma son verildi. Bunu partili arkadaşlarınıza ve diğer arkadaşlarınıza göğsünüzü gere gere anlatın. Bunların dışında Sağlıkta çok büyük ilerlemeler kaydedildi. TOKİ ile deseniz evi olmayan vatandaşlarımız ev sahibi olmaya başladı. Evet arkadaşlar başta da söylediğim gibi seçim startını vermiş bulunuyoruz. Bundan böyle çalışmalarınıza hız verin verin ki Kırklareli, Edirne ve Tekirdağ bizlerin olsun. Sadece partililerle değil tüm halkımız ile sıkı diyaloglara girin onlarla iyi ilişkiler kurun. Bu akşamki burada gördüğüm katılım gerçekten onur verici bir katılım oldu. Bu bakımdan gençlik kolları başkanımızı ve arkadaşlarını kutluyorum.  
Bizler İl Gençlik Kolları olarak Babaeski Gençlik Kolları Başkanı olan arkadaşımız Yiğit Uyumaz ve Yönetim Kurulu’nun çalışmalarından oldukça memnunuz. Bu arkadaşlar çalışmalarına bu şekilde devam ettikleri sürece bizler daima onların arkasındayız. Yeter ki onlar bu çalışma tempolarını düşürmesinler. Onların çalışmaları sayesinde Gençlik Kolları’na birçok yeni üyelerimizin katıldığını da görüyorum. Bizler onların buçalışmalarından oldukça memnunuz ve bundan sonraki çalışmalarında da üstün gayret ve başarılar diliyoruz” dedi.
Adalet ve Kalkınma Partisi (AK Parti) Babaeski Gençlik Kolları Başkanı Yiğit Uyumaz yaptığı konuşmada şunları söyledi;
“Bizler Adalet ve Kalkınma Partisi Babaeski Gençlik Kolları olarak seçim startını bu gece buradan vermiş oluyoruz. Bizler bu güne yaptığımız çalışmaların çok üzerinde çalışmak sorundayız. Bu işe gönül verdik ve geceli gündüzlü çalışmalarımıza devam edeceğiz. Gerekirse evlerimiz gitmeyeceğiz ve kapı kapı dolaşıp halkımıza gerçekleri anlatmaya çalışacağız. Bizlerin bu çalışmalarımızı kıskananlarda var. Bu gayet normal. Belki çalışmalarımız kıskanılıyor. Son günlerde bir yönetim değişikliği olsun diyen muhalefet ve yakın çevrelerin çıkardığı asıl dedikodularda var. Ancak bunlar tamamen uydurmacadan başka bir şey değil ve asla da gerçeği yansıtmamakta. Bu söylentiler gerçeği yansıtmadığı gibi bizim çalışmalarımıza da hırs vermektedir. Bizler yönetim olarak bunları duydukça sadece hırslanıp daha da çok çalışıyoruz. Çalışmalarımıza da son gücümüze kadar da devam edeceğiz. Önemli olan bizlerin geleceği ve partimizin geleceğidir. Partimizin başarısı da bizlerin çalışmalarına bağlıdır. Bizler ne kadar çok çalışırsak partimizde o kadar güçlenir.”

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here